postcd

Malý dalekohled do dlaně použit v seriálu Hvězdná brána

dalekohled malý hranatý do dlaně. Použito v americkém seriálu Hvězdná brána jako vybavení speciálních jednotek SGC. Taková hranatá krabička. není to něco ve vybavení US army? má nějaké jméno? podle mě něco takového musí existovat a není to jen výmysl.
Doplňuji:
vypadá to jako „Minox monocular“ jak píše Knedlik:
http://archive­.propworx.com/1012/371
http://www.ama­zon.com/Minox-Metal-Monocular-case-62-201/dp/B0000B­ZM43/sr=8-29/qid=116270­6567/ref=sr_1_29/103-3962628-1275847?ie=UT­F8&s=electronics
díky

Nejlepší odpověď
knedlik123

Neco takoveho existuje jiz mnoho desetileti, napr. od firmy Minox (se spatnym vykonem).Jinak to mela kazda videokamera se stabilizatorem a ta pak priblizovala ne 6–8×,ale 440× napr.,jestli mas to na mysli
Doplňuji:
je to dnes jednoduse technicky mozne a tak proc by to nemelo existovat ? Ale motorova pila na jednu ruku taky neexistuje ( pred par lety jsem se temto firmam – jako Stihl, Makita,atd. pisemne vysmal, za jejich „strategii“)

Další odpovědi
briketka10

Hvězdnou bránu nesleduju takže název nevím:

Detektor naquahdahu je zařízení schopné detekovat přítomnost naquahdahu. Skládá se ze dvou částí, z čidla a přenosného počítače, který vyhodnocuje obsah naquahdahu v okolí.
Měřič leptonové radiace je žlutá krabička se zeleným displejem sloužící k měření leptonové radiace. Pojem leptonová radiace byl zmíněn ve 21. epizodě třetí řady seriálu Hvězdná brána Křišťálová lebka (v anglickém originále Crystal Skull) a v 18. epizodě deváté řady Plášť krále Artuše (v anglickém originále Arthur's Mantle) a nelze říci s jistotou, zda skutečně existuje:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­zemsk%C3%A9_tec­hnologie_ve_Hv%C4%9­Bzdn%C3%A9_br%C3%A1n%C4%­9B#Optick.C3.A1_za­.C5.99.C3.ADzen­.C3.AD

mosoj

V Plzni na blešáku ho jeden houmelesák prodával za babku.

honza19hk

to že je seriál Stargate scifi nezmanená že některé věci neexistují. ten dalekohled samozřejmě existuje,používá ho armáda,ale moc pěkně ale nezvětšuje a ani obraz není kloudný. ostatně se můžeš podívat na nějaký díl hvezdné brány,tuším že bylo někdy vidět co to ukazuje.Předpo­kládám že by se ale mohl dát koupit.nevím zda v čr ale na nějakém americkém eshopu asi ano.Název nevím.

knedlik123

a dostal jsem i odpovedi, ktere jsem si zaramoval pro budoucnost