autacek

Malujete někdy čerta na zeď ?

A co to vlatně znamená „malovat čerta na zeď“ ?

Nejlepší odpověď
iceT

Nemaluju,ale vždy počítám s horší variantou,abych pak někdy byla překvapená,že to zase nebylo tak zlé.
Malovat čerta na zeď znamená předpovídat chmurnou budoucnost,sýč­kovat,v podsta­tě být pesimistou.

Další odpovědi
pusinka50

Malovat čerta na zeď znamená předpokládat problémy, které ještě vůbec nevznikly a třeba ani nevzniknou. Znamená to očekávat problémy i tam, kde nejsou a být nemohou. Takoví lidé svým negativním očekáváním dokáží dost znepříjemnit život lidem kolem sebe, když očekávají z každé situace jen to špatné. Nemám ve zvyku malovat čerta na zeď a přivolávat jen to špatné, nedělám to

briketka10

jasnačka, když se něco nedaří,
tak to zn. malovat čerta na zeď :DD

zjentek

když ještě něco negativně neskončilo, ale ty už jsi si jistý, že to pozitivně nedopadne ,)
Doplňuji:
ocko: s tím „normálním“ člověkem je to tak, že záleží, kdo posuzuje.
př: spousta lidí ti bez uzardění řekne, že miloš zeman je normální člověk. Ty jsi si taky jista, že jsi normální ,)

anonym

Zeptej se sprejerky Ryšavé http://rysava­.websnadno.cz/ces­kyjazyk_2.roc/rce­ni4a.jpg

anonym

Na to je tu odborník bolak. Když vidím jeho dotazy, tak si často kladu otázku, jak může žít, když má tak katastrofické nápady. Na normálního člověka by jich stačila desetina a vysloužil by si označení „panikář“.

led

Keby len čerta, ale aj anjela. Keď pozriem na skladbu tv programov,vidím tam obidve varianty. Na jednej strane čert nám predstavuje rôzne katastrofické, tragické vidiny, s prebleskami anjelsky naivných limonád a slaďačikov. Vraj vôľa národa, tvrdia aj o čertovských, či naivne anjelských filmoch „čerti s anjelsky nevinným pohľadom“ na kameru.
Najlepšie je maľovanie čerta pri zprávach o počasí… verte, či neverte, aj tak to výjde ináč…