Cipísek

Maltotranik a Tiptronik

Prosímvas lidi chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi převodovkou multitronik a Tiptronik? Případně co si mám vybrat a je méně poruchový? diky moc za odpověd?

Odpovědi
Radovan M

Tiptronic je automatická převodovka, nabízí plně automatický režim se třemi odlišnými způsoby řazení v závislosti na způsobu a stylu jízdy. Volba jednoho z těchto režimů probíhá buď automaticky, na základě vyhodnocování způsobu jízdy řídicí jednotkou převodovky (funkce Fuzzy Logic), nebo stiskem příslušného tlačítka řidičem. Lze tak volit režimy sportovní, komfortní a ekonomický. Vedle plně automatického řazení jednotlivých rychlostních stupňů je možná i manuální funkce řazení a to pohyby voliče vpřed a vzad. Volič ovšem musí být k tomu odpovídající poloze.

Multitronic – bezestupňová převodovka s plynulou změnou převodového poměru. U této převodovky již nedochází k přerušení při řazení.

Zdroj: www.wikipedia.com