Terryle

Malování ve Windows – nastavení ukládání?

Prosímvás, nevíte někdo, jestli je ve widnowsáckým Malování (součást základního příslušenství) možné změnit to základní nastavení ohledně ukládání? A kde? Už mě hrozně štve neustále měnit formát ukládání z .bmp na .jpg a uložení cílového obrázku.
Prosím, nedoporučujte mi „pořádnej software“, mám ho a umím ho používat, ale ono na některý maličkosti je to Malování prostě furt nejjednodušší a nejrychlejší…
Doplňuji:
Chudst:
Už si sbírám munici ;o) Děkuju za zajímavý doplnění. A taky za podrytí morálky, teď budu místo práce lozit po nastavení Photoshopu a pátrat, jestli a kde se to dá měnit… :)) Zatím jsem ale nevypátrala nic. Nakoukla jsem na pár internetovejch fór a podle těch se zdá, že to nejde… doporučujou tam udělat si na ukládání „dávku“ (oficiálně se tomu říká možná skript?). Ale to už je jednodušší a rychlejší překliknout ty dvě okýnka…

Další reakce v diskusi, dík!

Nejlepší odpověď
jennysh

v Malování to nelze,v Photoshopu se podívám asi sem tím moc nepotěšil,ale boužel to nejde
Doplňuji:
Tak bohužel, ani ve Photoshopu to nelze.

Další odpovědi
chudst

… a pokud vite totez i ve Photoshopu, tak budu taky moc rad.

(Omlouvam se Terrylce, ze takhle zneuziji jejiho tematu a pridam jeste jeden program, snad me neukamenuje :))

Děda Louda

Soubor → Uložit (NE ULOŽIT JAKO) → (napiš název), Uložit jako typ. Nastavení typu si bude pamatovat i na příští ukládání.
Dodatečně zjišťuji, že to funguje stejně i v režimu Uložit jako.
Taky nevím, jestli máš některou starší verzi, mě to takhle chodí ve W-Vista.

http://img.na­dapenny.com/t20/111­09/nadap162415356­090237.jpg

Terryle

Děda Louda:
V to jsem původně taky doufala. Stará verze na WIN 95 takhle fungovala, ale na XP to nejde. Pořád se to paličatě přepíná na BMP :o/
No, buď se vyrovnám s neustálým přenastavováním, nebo si holt šťárnu do registrů…

chudst

jde si stavet provizorni kryt svym svycarskym nozikem, ktery je specialni v tom, ze ukryva bilou vlajku

A misto prace neloz po nastaveni. Me se to najit nikde nepovedlo, takze spis pokud je nekdo, kdo to primo vi, pripadne jestli neco nemam zmenit v systemovych souborech, apod… Ale dekuju za to lozeni a patrani! :)

chudst

… aj. Uteklo mi vykani, pardon, omluvuju se XD

Terryle

jezis, jako ujelo, ze jsi mi tyknul a chtel vyknout? neblbnout!!! vykani me uvadi do rozpaku, takze timto navrhuju tykani az naveky veku amen :o)

mimochodem, svycarsky armadni nozik s bilou vlajkou je genialni vec ;o)

chudst

Ojoj, ja se nejako do teto diskuze nepodival, tak odpovidam krapet pozde.

Toz dobre, amen XD Ja si snad zavedu seznam, komu tu vykat mam a komu ne XD (Neboj, tys cestna vyjimka, kterou si nevim proc pamatuju.) Teda vim proc, mas spravny nazory a fajn smysl pro humor :)

Toz ja si jdu zatim uschovat nekam svuj armadni nozik, ale pro jistotu nekam nahoru, aby byl po ruce, kdyzbych se ti potreboval zase vzdat XD

Terryle

Jennysh: já se toho obávala, ale doufala jsem, že jsem někde něco přehlídla. No jo, jednoduchej prográmek…

chudst

No, lze to teorerticky obejit: http://www.pc-help.cz/viewto­pic.php?f=96&t=­34492 (viz Odeslatod mike007 » 23 Pro 2008 15:21).

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Terryle

Super, díky moc! Až budu mít někdy soustředěnou chvíli, pohrabu se v tom a zkusím to udělat.