stear

Mallorca vs. Kréta

Dovolená u moře

Nejlepší odpověď
anonym

Řecko - Kréta

Na dovolenou Kréta,na jiné cestování Španělsko.Mallorku nee..:D

Další odpovědi
dudu

Řecko - Kréta

Mallorca možná jako líbivá destinace pro turisty obdivující přírodu a pláže. Ovšem Kréta má historii s úchvatnými dějinami, nádherné kláštery a překrásné vnitrozemí. Jeho součástí je rovněž ostrůvek Spinalonga /dlouhý trn/, kde byla do roku 1957 léčebna malomocných. Odsud je to jen necelých 130 km na Santorini /Thera/ a je téměř trestné tento ostrov při pobytu na Krétě nenavštívit!

hanulka11

Řecko - Kréta

Doplňuji:
pro mne vždy vyhrává Řecko

anonym

Španělsko - Mallorca

sanskrybastr

Byl jsem jak na Mallorce, tak na Krétě a musím říct, že Kréta jednoznačně vítěží. Možná to je i tím, že když jsem byl na té Mallorce, tak zrovna nevyšlo úplně nejlepší počasí, ale i tak mi Kréta prostě přišla hezčí. Navíc tam mají opravdu překrásné pláže. O tom se můžete klidně přesvědčit na https://www.kras­neplaze.cz/

anonym

Dala jsem Mallorku, ale mam to pul napul. Jen jsem vam chtela jeste pripsat : Mallorka je nadherna , ale pouze na severu .. ne Palma ! Tam jsou jen opili mladi cizinci, hluk, diska.. zalezi tedy hodne na vasem veku a jestli hledate zabavu, ci odpocinek.. pak , jestli jedete s detmi. Na Mallorce ( Cala Radjada ) jsou nadherne plaze , klid a minimum turistu.
Recko je nadherne, chapu Hanulku, ze to tam ma rada , ale Kreta ta uz je spise kamenita , s detmi bych tam nejela.
Tak to jen pro upresneni. Pak jeste napisu , ze i kdyz me se nekde libi, neznamena, ze vam se tam bude take libit.
S detmi tedy Mallorka , sam s partnerkou Kreta. 🙂
Zavidim vam vsem, ktere to ceka a planujete , to je nadhera. 🙂 Preji vam satstny vyber.

hanulka11

tak mne ve výběru nic už neomezuje , takže je na mne co si vyberu, ale miluji všechny Řecké ostrovy, každý je svým způsobem krásný – Kréta se mi moc líbila ,zvlášť její severní část – ale všude se najde něco co vás uchvátí , každý, jak píše -iv- vyhledáváme něco jiného . Pro mne je fajn cestování autem a projet a poznat vždy ostrov.

anonym

Mame to hodne podobne Hanulko. Ja jsem drive letavala s detmi hlavne tam, kde byla pisecna plaz , ale v blizkosti museli byt i skaly – ty ja tak nejak k zivotu potrebuji. I kdyz na severu Mallorky je opravdu krasne more, srovnatelne s Reckem. Skaly , mezitim pisecne plaze a i male hotely. Ale jak piseme. Kazdy ma rad neco jineho. Nekdo vyhledava velke hotely , jidla formou bufetu. Ja se rada necham obsluhovat.. 🙂 , mam rada hotely mensi a male plaze . Vam Recko zavidim , mam procestovano hodne Reckych ostrovu , ale poznavam rada i jina mista. Vy s emate s dudu naco tesit , ja si musim jeste delsi dobu pockat. 🙂
Mate pred sebou oba krasne dovolene a uz se vam to blizi..
🙂 Bezva. -iv-

hanulka11

přesně jak říká dudu- a Santorini byla moje loňská úžasná dovolená s přejezdem na další ostrovy – prostě nezapomenutelné