terrysek00

Malému je rok a čtvrt a ještě nedávno usínal sám kolem desáté a spal do rána. Teď má se spaním problém, co s tím?

Malému je rok a čtvrt a ještě nedávno usínal sám kolem desáté a spal do rána celou noc. Když se náhodou v noci vzbudil, stačilo dát lahvičku s čajem nebo mlékem a spal dál. Posledních čtrnáct dní se ale v noci vzbudil a nechtěl být v postýlce. Zkoušeli jsme ho nechat křičet, ale on by se snad uřval. Tak jsme ho dali na velkou postel, ale žádná změna. Myslela jsem, že chce k nám do postele, jako to často děti v tomhle věku dělají, ale i když spal s náma, tak žádný rozdíl. V noci se vzbudí s křikem a letí do obýváku. Tam si lehne na sedačku a leží s otevřenýma očima a po chvíli usne. Někdy hned vytuhne, tak ho přenesu do postele, někdy se ale vždy cestou vzbudí a přenáším ho třeba třikrát, než se povede. Jenže jakmile v posteli trochu procitne, zase letí do toho obýváku. Co to může znamenat? Proč nechce být ani s námi v posteli? Když se v noci vzbudí, dám mu lahvičku, povídám si s ním, ale stejně hrozně brečí utíká do obýváku na sedačku. Do postele zpátky nechce, to se vzpíná, křičí a není možné ho tam udržet. Přitom přes den po obědě si sám vezme lahvičku a jde si tam sám lehnout a usne normálně v posteli, ale v noci ne. Bydlíme v bytě a sousedi si už stěžovali, že v noci malý lítá. On tedy jen přeběhne, ale i ten brek je musí budit. Vůbec nevím, co s tím. Trvá to asi čtrnáct dní, snad je to jen takové období. Máte s tím některá zkušennost?

Odpovědi
arachis

Přes den ano v noci ne? Nezačal se bát? Třeba malé světýlko pod postel…