Borita

malá vodní elektrárna pro vlastní potřebu

ahoj pokud bych chtěl člověk malou vodní elektrárnu čistě pro vlastní potřebu (zásobovat celý rodinný dům) jaká elektrárna nejlepší a které úřady bych musel navštívit?
Doplňuji:
promiňte mi ten jazyk, žiji již dlouho v zahraničí

Nejlepší odpověď
Hlada

Postup je docela srozumitelně popsaný na stránkách Dobříše, které jsem dal do odkazu – viz žádost o stavební povolení k vodnímu dílu.

Zdroj: http://www.mes­todobris.cz/za­dost-o-povoleni-stavby-vodniho-dila/d-457228/p1=42788

Další odpovědi
Jsemtady

Na vodni elektrarnu potrebujes idealne nejakej potok.
Mno a pak nejspise na povodi toho potoku/ricky.

elektrikář

Nutný je souhlas správce vodního toku, pak astavební povolení k tomu je nutno mít vypracovaný stavební projekt, Dále souhlas k připojení do sítěKam bys mohl odprodávat přebytky proudu.