makroekonomické agregáty

vyjmenuj makroekonomické agregáty, co řeší

Nejlepší odpověď
kokoťenko

Základní makroekonomické agregáty

  • Úhrnný společenský produkt

Vystupuje jako souhrn všech produktů, které byly v dané ekonomice vyrobeny za určité období, obvykle za jeden rok. Jeho hodnotové vyjádření je pak dáno hodnotou těchto vyprodukovaných výrobků, tj. hodnotou všech vyrobených výrobních prostředků a vyrobených spotřebních předmětů, která se skládá ze staré hodnoty (pouze přenesené ze spotřebovaných výrobních faktorů) a z nově vytvořené hodnoty.

Definice makroekonomie
Makroekonomii můžeme definovat jako součást ekonomie, která studuje chování národního hospodářství jako celku. Zabývá se zkoumáním celkové úrovně produkce či makroekonomického výstupu, zaměstnanosti a nezaměstnanosti, vývoje cenové hladiny a zahraničněeko­nomickými vztahy země. Makroekonomie odráží vývoj ekonomiky prostřednictvím veličin, které jsou označovány jako makroekonomické agregáty.

Zdroj: http://kuriozi­ty.blogspot.com/