Ančikk

Make up- je „škodlivý“ ?

Ahoj, chci se zeptat, jestli škodí když si dám make up na akné. A máte nějáké zkušenosti s korektory? Jaké jsou nejlepší a co je pro pleť lepší? Make up nebo korektor? Díky A.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Musíš použít make-up,který je určen na akné.Škodlivý není,ale pleť musí být vyčištěná a ošetřena krémem – použít vhodnou kosmetiku na aknózní pleť.Nanést lehký make-up a na problematická místa korektor.

Chlapi si dávají make-up,že o tom mají přehled?
Nic ve zlém,Michale a Drape!

Další odpovědi
WeeBear

Když použiješ make-up na akné, neměl by být sebemenší problém.

Sama akné mám (i když už v menším stádiu, než kdysi) a make-up používám, aktuálně mám od Dermacolu a nemůžu si stěžovat.

Drap

Řeší pouze okamžitý problém, ale dlouhodobě to zdraví příliš neprospívá

Michal Kole

Snad neškodí, snad kromě ucpávání potních žláz, ale že by zdraví prospíval o tom silně pochybuji.

Mě osobně se makeup na ženách nelíbí. Mám rád přirozenou krásu ženy.

Michálek1245

Make-up může být z hlediska akné hodně škodlivý. Jestli máte výrazné pupínky, doporučuji hlavně make-up na problematickou pleť od https://petra­souckova.cz/ka­tegorie/pece-o-plet/make-up-na-problematickou-plet/ je to jemnější make-up který vám neucpe póry, takže nedochází k zanešení pokožky a následnému zhoršení. Určitě se ale vyvarujte podezřele levných přípravků. Ty se vám fakt nevyplatí a ještě si to více zhoršíte.