Mají zvířata smysl pro humor?

Nebo je to jen „výsada“ lidí?
Prý! je to kompenzace za fakt,že jsme zřejmě jediní na planetě,kdo celý život vědí,že zemřou.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že humor je lidská vlastnost. Zvíře může být jen zdánlivě humorné. Svým chováním způsobuje, že u člověka vyvolává úsměv na tváři.
Proto již v dávné minulosti vznikla různá rčení, která připomínala lidem komické chování zvířat – to je psina, papouškování (papoušek v nevhodnou chvíli pronese něco, co od něho nikdo nečeká – je zdánlivě humorný, ale vše odposlouchal od svého majitele), to je volovina (kravina, konina), opičí se … Proč koňská dávka humoru…?
Má zvíře pocit komičnosti? Těžko říct… Rádo si hraje – jakoby humorné.

Další odpovědi
Miroslavst

Ano, jak kteří. Třeba náš Kryšpín-kocour určitě.

kapka

Tito koníci určitě! 🙂
http://www.you­tube.com/watch?v=7qccLJ-slFI

Syd

Nepochybuju o tom. (že maj) Třeba tokový sloni nebo opice taky oplakávaj svý mrtvý a tudíž by taky mohli vědět, že umřou