annas

Mají ženy lepší paměť než muži?

Vědci zkoumali krátkodobou paměť tak, že zkoušeným osobám předkládali různé páry objektů: slov, předmětů, fotografií. Např. na promítacím plátně se rychle objevil obrázek hmyzu, za sekundu se urpostřed objevil obraz téhož druhu trochu odlišný od prvního. Zkoušení měli zmáčknout černou klávesu, byly-li obrazy stejné, a bílou, byly-li různé.
V druhé fázi se časový interval mezi obrazy zvětšoval.

Co myslíte, kdo byl vnímavější, případně proč?
Doplňuji:
Krátkodobou paměť mají lepší ženy, dlouhodobou pak muži.

Nejlepší odpověď
rynek878

Můj názor je ten,že ženy jsou mnohem bystřejší na krátkodobou paměť.A proč?Vidím to dnes a denně na mé ženě,holt dovedu uznat kvalitu druhého.

Další odpovědi
kropitko

Annas,když bych to měla brát podle mužů s kterými jsem se za svůj život dostala do kontaktu,tak musím říct,že mě vždy rozčilovali,když zapoměli co jsem jim právě teď třeba řekla…Ale na druhou stranu si pamatovali do detailu nepř…zážitky z vojny,z dis­kotéky, z vandru apod… Tak jestli to není třeba tím,že já jsem moc nudná?!! Že si nepamatují co jim říkám. 😁

led

Ano, hlavne na iné ženy,na ktoré sa ich manžel obzrel 🙂.

ten který je

No já si myslím že lepší pamět mají ženy.Když mne žena pošle na nákup tak přinesu jen půlku a pak na mne křičí:-)ale zase si pamatuji kdo někde hrál na kytaru třeba před 40 lety:-)

Cullinda

Já bych řekla že je to asi stejné, ale jak na co. Příklad – představí se nám menší skupinka lidí. Já během chvíle absolutně nevím jejich příjmení, ale všimnu si na těch lidech něčeho co mě upoutá a podle toho si je pojmenuju sama (Martin – čahoun). Přítel si pak pamatuje jména, ale za chvíli neví komu které patří.
Ženy si podle mě více všímají maličkostí a muži je vypouštějí.

Gabilka

Já si pamatuju jen to co chci a co mě zaujme. Taky záleží na tom, jak se na to soustředím atd. Jinak ženy jsou asi tu krátkodobou paměť lepší, jak už tu někdo psal, ale opravdu záleží o co se jedná…