Avatar uživatele
annas

Mají ženy lepší paměť než muži?

Vědci zkoumali krátkodobou paměť tak, že zkoušeným osobám předkládali různé páry objektů: slov, předmětů, fotografií. Např. na promítacím plátně se rychle objevil obrázek hmyzu, za sekundu se urpostřed objevil obraz téhož druhu trochu odlišný od prvního. Zkoušení měli zmáčknout černou klávesu, byly-li obrazy stejné, a bílou, byly-li různé.
V druhé fázi se časový interval mezi obrazy zvětšoval.

Co myslíte, kdo byl vnímavější, případně proč?
Doplňuji:
Krátkodobou paměť mají lepší ženy, dlouhodobou pak muži.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, anonym, rynek878, anonym před 5024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Můj názor je ten,že ženy jsou mnohem bystřejší na krátkodobou paměť.A proč?Vidím to dnes a denně na mé ženě,holt dovedu uznat kvalitu druhého.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Annas,když bych to měla brát podle mužů s kterými jsem se za svůj život dostala do kontaktu,tak musím říct,že mě vždy rozčilovali,když zapoměli co jsem jim právě teď třeba řekla…Ale na druhou stranu si pamatovali do detailu nepř…zážitky z vojny,z dis­kotéky, z vandru apod… Tak jestli to není třeba tím,že já jsem moc nudná?!! Že si nepamatují co jim říkám. 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ano, hlavne na iné ženy,na ktoré sa ich manžel obzrel 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

No já si myslím že lepší pamět mají ženy.Když mne žena pošle na nákup tak přinesu jen půlku a pak na mne křičí:-)ale zase si pamatuji kdo někde hrál na kytaru třeba před 40 lety:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cullinda

Já bych řekla že je to asi stejné, ale jak na co. Příklad – představí se nám menší skupinka lidí. Já během chvíle absolutně nevím jejich příjmení, ale všimnu si na těch lidech něčeho co mě upoutá a podle toho si je pojmenuju sama (Martin – čahoun). Přítel si pak pamatuje jména, ale za chvíli neví komu které patří.
Ženy si podle mě více všímají maličkostí a muži je vypouštějí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gabilka

Já si pamatuju jen to co chci a co mě zaujme. Taky záleží na tom, jak se na to soustředím atd. Jinak ženy jsou asi tu krátkodobou paměť lepší, jak už tu někdo psal, ale opravdu záleží o co se jedná…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek