postcd

Mají všechny zdravotní pojišťovny stejně vysoké pojistné a paletu krytých léků?

nějaké dobré porovnání pojišťoven?

Nejlepší odpověď
Pájo

Nemají.

Je třeba prostudovat webové stránky jednotlivých pojišťoven a srovnávat.
V případě konkrétní skupiny léků je možné se přímo dotázat v jednotlivých pojišťovnách.

Další odpovědi
mosoj

Porovnávej si spíš lékárny. Tam jsou obrovské rozdíly. Ještě mně nikdo z lékařských kruhů neřekl proč jsou v doplatcích za léky tak obrovské rozdíly.
Jenom nákupem to nebude, protože jsou případy kdy v jedné lékárně doplatíte 400 Kč a v druhé je to bez doplatku. Pozor bez ohledu na pojišťovnu !!!!! Pojišťovnám je to jedno, ty mají jednu cenu a to ostatní doplatí pacient.
Jinak cenotvorbě za léky rozumí jenom pár odborníků. Zřejmě záměrně. Pojišťovny se jenom brání, nic víc. Zřejmě marně.
Uvedu příklad, Nedávno jsem potřeboval lék , který se pro humánní medicínu do republiky nedováží. Musel se udělat mimořádný dovoz.
Za 42 lahviček suspenze o obsahu 400 mg účinné látky zaplatila pojišťovna 14 000 Kč !!!
Ten samý lék ve stejném množství ( také v suspenzi) stojí u veterináře 180 Kč !!!!! .

Doplňuji:
Tohle žádná pojišťovna nemůže vydržet !

suaeda

Pojistné mají asi zdravotní pojišťovny většinou na výjimky dost podobné. Jedna má zvýhodněno to druhá zase něco jiného. A že je x věcí cenově rozdílných v lékárnách jak píše „mosoj“ to je pravda. Navíc jsem nepochopil proč většina lékáren nemá ve svých vitrínám u zboží cenovky. Podle zákona o ochraně spotřebitele by měl být spotřebitel dopředu seznámen s cenou zboží! Navíc se snaží změnit předepsané léky sice se stejným složením ale od jiné dražší firmy. Nedivím se, že dříve stačily v našem městě 3 lékárny, dnes se v pohodě uživí 10.

postcd

„Porovnávej si spíš lékárny.“ tomu nerozumím jak bych to mohl dělat?

Dochy

Asi jedině oběhnout a zeptat se. Nebo zavolat.

postcd

zeptat se na co?

Dochy

Pokud potřebuješ nějaký lék (dražší), tak se ve 3 lékárnách optat na cenu.