Kelt

Mají viry, baktérie, bacily inteligenci?

Dobrý den? Rozvoj lékařství, chemie a jiných věd je na vysokém stupni vývoje, není mým úmyslem se tím zabývat. Příčina nemoci je způsobena přítomností nějaké baktérie, viru atd, když se objeví lék, prostředek, část bacilů hyne, nevím statisticky, kolik to je, ale pak nová generace virů (budu používat protože je kratší, ale myslím i bacily atd) dokáže žít s lékem, lék je už nezabíjí, případně vir vytváří novou rodinu.
Mají tedy viry inteligenci, nebo je to obranný mechanizmus, přežít, přizpůsobit se? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Jde o „obranný mechanizmus“, na němž je založena evoluce – prostě přežijí (a dále se budou množit – předávat své vlastnosti dalším generacím) ´ti´ schopnější (adaptabilnější na změněné podmínky).
Inteligence (a schopnost vědomého učení se) je součástí schopnosti přežít, ale u virů či bakterií bych ji opravdu nehledal (mnohdy je ´k nenalezení´ i u lidí).
😉

Další odpovědi
Fyzik

To, že si parazit vytvoří imunitu vůči nějaké chemii, je vlivem náhodné mutace, která nutně vzniká. Některé mutace jsou neslučitelné se životem, jiné jsou potřeba pro imunitu vůči chemii. Jinak jsou tito parazité jen snůškou reflexů nebo spíš chemických odpovědí.

Inteligence je nepřesně definovaná vlastnost, a lze tedy říct, že paraziti využívají mutací k přežití, a tedy mají inteligenci, na druhou stranu lze určitě najít protipříklad, např. že se nedokáží v pravém slova smyslu učit.

Emefej

Inteligenci rozhodně nemají, k tomu jim chybí nervová soustava.