Zavos

Mají velikost koleček vliv rychlosti na kolečkové brusle?

Mají velikost koleček na kolečkových bruslí vyšší rychlost? Podle fyziky by nemělo ne? Kolečka nejsou pohaněny ze středu jako u auta… Kdyz berem uvahu stejnou šířku koleček – tedy tření.

Nejlepší odpověď
fcoop

Velikost – Průměr kolečka je měřený v místě jeho nejširší části a udává se v milimetrech (mm). Velikost je důležitá, protože větší kolečka znamenají vyšší rychlost točení. Menší kolečka jsou více ovladatelná a stabilní, ale otáčí se pomaleji. Většina rekreačních bruslí má kolečka s průměrem 72–80mm. Brusle pro agresivní jízdu mají menší kolečka; závodní brusle je mají zase větší. Velikost může být v rozsahu 44–84mm. Kolečka se také liší v tloušťce nebo „profilu“. Tenčí kolečka jsou rychlejší, ale s nižší stabilitou než u koleček tlustějších. Velikost koleček je napsána na jejich boční straně.

http://in-line-brusle.online-sport.cz/jak-nakupovat/poradna-pro-vyber/12/

Další odpovědi
Hykam

fcoop:
vím, že je to informace z jiného webu a né od tebe, ale je to proti logice. Větší kolečka se za stejné rychlosti točí pomaleji než menší, mají větší obvod.
Podle mne velikost koleček nemá na rychlost vliv, spíše záleží na kvalitě ložisek a celkovém uložení. Vliv to bude mít určitě na tu ovladatelnost a stabilitu.