Matthew

Mají v anglicky mluvících státech také problémy se psaním i / y ??? :)

Co třeba taková Anglie ? :) Píšou se tam normálně diktáty ? A mají potom třeba žáci problémy napsat správné i / y např.: VERYFI namísto VERIFY, YNDUSTRIAL, atd… ? :)

Nejlepší odpověď
quentos

jasně že mají, ba horší, protože se jim daleko hůře zdůvodňuje, proč se které [i] kde píše. Ba co hůř, mají problém nejen s i/y, ale s pravopisem celkově, protože je daleko odlišnější od vyslovované podoby než v češtině. Někteří se nenaučí správně psát za celý život, pokud dost nečtou – podobně jako u nás. Diktáty tedy potřebují jako prase drbání zrovna tak jako my.

Další odpovědi
mirlin

anglický jazyk,nemá s češtinou nic společného!

Patříme do skupiny slovansky mluvících , a proto to nemá smysl přeměřovat.
Angický jazyk je zase na druhou stranu nejzvučnější,a proto jsou písničky tak lahodné/s výjim­kou K:G.

Drap

Nemají, zase mají jiné pravopisné problémy.

helcaify1

Já myslím, že asi ne. Nemají takové chytáky jako my :)
Mě třeba na základce dělalo strašný problém i ve slově vidět. Pořád jsem psala y. Dlouho mi trvalo, než jsem se to naučila :)

Tam mají problém nejen s i/y, ale s psaním obecně, protože je i pro ně samotné anglická výslovnost poněkud zrádná. Proto jsou tam na školách běžné soutěže v hláskování, které jsou pro nás poněkud nepochopitelné. V angličtině nejde jen o ta i/y, mají tam spoustu jiných chytáků.