Bronzový

Mají v anglicky mluvících státech také problémy se psaním i / y ??? :)

Co třeba taková Anglie ? :) Píšou se tam normálně diktáty ? A mají potom třeba žáci problémy napsat správné i / y např.: VERYFI namísto VERIFY, YNDUSTRIAL, atd... ? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

jasně že mají, ba horší, protože se jim daleko hůře zdůvodňuje, proč se které [i] kde píše. Ba co hůř, mají problém nejen s i/y, ale s pravopisem celkově, protože je daleko odlišnější od vyslovované podoby než v češtině. Někteří se nenaučí správně psát za celý život, pokud dost nečtou - podobně jako u nás. Diktáty tedy potřebují jako prase drbání zrovna tak jako my.

Další odpovědi:

Bronzový

anglický jazyk,nemá s češtinou nic společného!

Patříme do skupiny slovansky mluvících , a proto to nemá smysl přeměřovat.
Angický jazyk je zase na druhou stranu nejzvučnější,a proto jsou písničky tak lahodné/s výjimkou K:G.

Zlatý

Nemají, zase mají jiné pravopisné problémy.

Pokročilý

Já myslím, že asi ne. Nemají takové chytáky jako my :)
Mě třeba na základce dělalo strašný problém i ve slově vidět. Pořád jsem psala y. Dlouho mi trvalo, než jsem se to naučila :)

Pokročilý

Tam mají problém nejen s i/y, ale s psaním obecně, protože je i pro ně samotné anglická výslovnost poněkud zrádná. Proto jsou tam na školách běžné soutěže v hláskování, které jsou pro nás poněkud nepochopitelné. V angličtině nejde jen o ta i/y, mají tam spoustu jiných chytáků.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.