Avatar uživatele
Matthew

Mají v anglicky mluvících státech také problémy se psaním i / y ??? :)

Co třeba taková Anglie ? :) Píšou se tam normálně diktáty ? A mají potom třeba žáci problémy napsat správné i / y např.: VERYFI namísto VERIFY, YNDUSTRIAL, atd… ? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? mirlin, Lorrien, natalenkat před 4063 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Odpoveď byla označena jako užitečná

jasně že mají, ba horší, protože se jim daleko hůře zdůvodňuje, proč se které [i] kde píše. Ba co hůř, mají problém nejen s i/y, ale s pravopisem celkově, protože je daleko odlišnější od vyslovované podoby než v češtině. Někteří se nenaučí správně psát za celý život, pokud dost nečtou – podobně jako u nás. Diktáty tedy potřebují jako prase drbání zrovna tak jako my.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mirlin

anglický jazyk,nemá s češtinou nic společného!

Patříme do skupiny slovansky mluvících , a proto to nemá smysl přeměřovat.
Angický jazyk je zase na druhou stranu nejzvučnější,a proto jsou písničky tak lahodné/s výjim­kou K:G.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nemají, zase mají jiné pravopisné problémy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
helcaify1

Já myslím, že asi ne. Nemají takové chytáky jako my :)
Mě třeba na základce dělalo strašný problém i ve slově vidět. Pořád jsem psala y. Dlouho mi trvalo, než jsem se to naučila :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
790511

Tam mají problém nejen s i/y, ale s psaním obecně, protože je i pro ně samotné anglická výslovnost poněkud zrádná. Proto jsou tam na školách běžné soutěže v hláskování, které jsou pro nás poněkud nepochopitelné. V angličtině nejde jen o ta i/y, mají tam spoustu jiných chytáků.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek