Orion

Mají USB uložné zařízení firmware? (Něco co říká o jaké zařízení se jedná a kdo ho vyrobil?)

Vlastním flashku, kterou jsem nedávno vyhrál v nějaké soutěži. Ta mi ale po pár měsících přestala fungovat(nejde formátovat, nejdou měnit oddíly,nezobrazuje žádné oddíly). Něco podobného se mi stalo s HDD, kde řešením vylo nahrát nový firmware od Seagate. Je toto možné i s USB flashkou?

Odpovědi
anonym

Každé zařízení které má v sobě chip musí mít napsaný program (firmware) aby mohl komunikovat nějak s počítačem. – Ano i flashdisk má firmware.