jirka F

Mají to ostatní zvířata s pářením lehčí než lidé?

Když se dívám, jak v přírodě, tak i v dokumentech na různá zvířata, jak se chovají, tak mě kolikrát napadne, jestli to ti zvířata nemají s pářením lehčí než lidé. My lidé musíme s tou partnerkou několik měsíců chodit, a to nás možná ani nepřijme. A zvířata přijme jejich partnerka už po několika minutách.

Myslíte si také, že zvířata to mají s pářením lehčí než lidé?

Nejlepší odpověď
Kepler

No, na jedné straně období páření se všema těma serepetičkama musí zvířata maximálně zkrátit, aby využila těch nejpříznivějších přírodních podmínek. I samotný akt trvá kraťoučce, protože během něho může být snadno napaden. Jak to mají třeba delfíni to nevím, ale závidím jim, že k tomu nic nepotřebují, udělají to kdykoliv a kdekoliv. A zaručeně se u toho nezapotí.

Další odpovědi
Drap

Vymyslel jsi nesmysl. I některá zvířata to mají dost obtížné. A my lidé, tedy alespoň věštšina z nás, si nehledá partnera pouze z důvodu páření.

gecco

Pokud se chceš pouze (s)pářit, stačí ti zaplatit si partnerku(či partnera – dle preferencí)… Pár minut – zrovna mne nenapadá žádné zvíře, které to má takto jednoduché.
___
Z mého pohledu – nemyslím, že jsem extrémně přitažlivý, ale ´ukecat´ přitažlivou babu k sexu mi nikdy netrvalo „několik měsíců“.
😁
___
Myslím, že dosud nemáš psychicky ´nárok´ na to, se „pářit“ – a spatřuješ v tom nějaký problém…
Neboj, není v tom jiný problém, než tvůj vlastní – jsi, zatím, k páření nezpůsobilý.
😉

dubraro

Jak která. Mnoho zvířat to má zařízeno tak, že většina samců se nepáří nikdy v životě, protože se z nich nestanou alfa samci ve smečce. Jiná to mají snadné, protože se páří v jednom kuse – třeba bonobové.

jirka F

Poznámka: Podle pana ředitele který nás má na praxi se lidé taky páří.

Drap

To my víme. A ví to snad i děti na ZŠ. To pan ředitel nepřišel s ničím novým. Jen opakuje to, co je všeobecně známo.