Anette

Mají to hezké holky v životě jednodušší?

Zdravím, nepatří to asi moc na tuhle stránku,ale zajímá mě názor lidí…proto bych vás poprosila o co nejvíce názorů. Já si myslím,že podle mužů hezké ženy to mají v životě jednodušší. Není to myšleno samozřejmě ve všem,ale v seznámení s muži určitě. Byla jsem v pátek s kamarádkou na diskotéce a byl tam i jeden kluk,který se mi opravdu hodně líbí. Ona je hezčí než já,to přiznám,ale já taky nejsem ošklivá! Pozval na drink samozřejmě ji a přidal jsi ji i na facebooku. Ona má jiného kluka,ale i přes to si domluvili tanec v tanečních,kam se chodíme koukat. Ona ví,že se mi on líbí. Hezčí holky to mají prosě jednodušší a nezáleží mi jen ná té páteční akci,ale prostě to vidím,že hezčí holky mají na výběr z milionu kluků a my méně hezký máme holt smůlu.

Nejlepší odpověď
Damiana

No jednodušší … Jak se to vezme… Určitě na první pohled ano. Hlavně v očích těch „druhých“. Mají přednosti (zejména, když mají vedle sebe ke srovnání kamarádku, která není tak pěkná), každý se na ně rád podívá (ať už pomlouvá nebo obdivuje). Je dokázáno, že muži daleko více, než ženy nejdřív „vybírají“ očima – takže v tomto směru ano.
Jenomže… také se najde hodně lidí, kteří vyloženě nápadně krásným ženám budou o to víc házet klacky pod nohy – jde-li to. Závistivé ženské, zamindrákovaní nebo odmítnutí muži – být opravdu megakrásný je docela řehole. Paradoxně pro šťastný život do budoucna je v rámci statistik nejlepší průměr. Žena, která o sebe pečuje, ale není to vyložená krasavice.
Jen velice silná mužská osobnost vedle sebe trvale snese skutečnou krásku, aniž by se o ni partner přehnaně bál, neztratil kvůli ní kamarády a nepohádal se s kdekým – historie s Helenou Trojskou hovoří za vše…

Vražednou kombinací – hlavně pro ni – je chytrá kráska. Často se používá – No jo hezká, ale ta bude blbá. Tohle je výraz hloupých závistivců. Znám hodně krásných a moudrých (nebo hloupých), stejně tak jako ošklivých (moudrých i hloupých) žen. Říct, že krásná je vždy hloupá může jen blb.
Jen ta chytrá kráska to má zase těžší. Najít partnera, který ji nebere jen jako přitažlivý objekt hodný vytahování se a prestiže – někdo musí mít krasavici po boku za každou cenu a jejich „lov“ bere jako sport – to je docela oříšek. Hodně krásných a zároveň moudrých žen mívá proto problémy s navázáním a hlavně – s udržením si pevného svazku. Mnozí muži se jí bojí, nechtějí být díky ní neustále středem pozornosti, nechtějí mít „nervy“, že jim ji někdo přebere – paradoxně nastávají situace, kdy se v nevěře vcelku podceňuje ne moc atraktivní kamarádka, která může být naopak daleko promiskuitnější, než ona kráska.

Všechno to má ale jeden zásadní háček. Opravdu krásný člověk se často nějak výjimečným ani nevidí – tak ho vnímá méně obdařené okolí, které se s ním srovnává. Krasavec (zde tedy hlavně krasavice) se spíš dočká neustálé kritiky na svou osobu, hledání chyb, nikdo mu jen tak neřekne, že mu ti sluší (protože mu to sluší pořád), lidé se s ním neradi baví, protože vedle něj nevypadají (necítí se) moc dobře,…atd. Takže takový člověk může nakonec trpět dost velkými mindráky a je dost osamělý. Pak se ale najde někdo, kdo si dodá odvahy a krasavice je za něj pomalu vděčná. Existují případy psychického i fyzického týrání takových osob jejich partnery, následné těžké bulimické a anorektické stavy a celkový rozpad osobnosti – ale to už jsem zašla opravdu do krajnosti – jenže… i to se stává a to právě bývá onou druhou stranou krasomince.
Pochopitelně ale ani štěstí se jim nevyhýbá – jen je to s ním paradoxně trochu těžší – jako u každého extrému.
Takže – z psychologického hlediska je na tom nejlépe průměr. Takových lidí je nejvíc, proto mají největší možnosti – i co se navazování vztahů týká.

Další odpovědi
quentos

Mají to v životě jednodušší úplně stejně jako hezcí a (ještě markantněji) bohatí muži.

manon

Nejednou v životě jsem už přemýšlela, jak to je a zjistila jsem, že nemají. Protože na svoji krásu lákají velké množství kluků – mužů a není pro něj jednoduché vybrat, rozeznat zrno od plev, poznat, zda chlapa zajímá něco víc než jen ta krásná slupka…kdekdo by je chtěl jako trofej, jen někdo je chce doopravdy – pro jejich vlastnosti, charakter… (přeju jim, aby takového vůbec našly :) ) Každá mince má dvě strany. Málokterý muž chce doma modelku nebo miss – hledá se příjemná holka s dobrými vlastnostmi…
Doplňuji:
*pro ně

anonym

Nevím podle čeho se určuje, že je nějaké děvče hezčí než druhé. Také si myslím, že nejsem žádná krasavice a přítel říká, že jsem nejhezčí na světě.
Doplňuji:
A nejhezčí krása je stejně ta vnitřní – té se vnější nevyrovná. Někdo hodnotí pouze podle vzhledu a nedívá se na povahu i když je třeba špatná. A někomu se zalíbí méně výrazný člověk, ale s dobrým srdcem. Volím druhou variantu.

venkovan

Buď ráda, že to dopadlo jak to dopadlo. Co s hezkým klukem – jen bys od něj odháněla slepičky.
S hezkými ženami to není zas tak jednoduché. Je mnoho hezkých, která z toho mají celoživotní problémy. Nemohou si najít kvalitního partnera – porád na ně lepí metrosexuálové. Muži kteří hledají víc partnerku pro život, o takovou ženu moc zájem nemají, protože se právě obávají těch neustálých ataků z venčí. Takže se raději pohlédnout po normální ženě (holce), která má příjemnou povahu a je to holka do nepohody. A to víc očekávají od těch v „druhé"řadě, než od těch krasavic, které nějak podvědomě víc vnímají na použití přehlídkovém molu než s báglem na zádech na horské tůře.
A fyzická krása – to je asi to první čeho si muž všimne. Ale když má čas, tak potom si začne všímat i povahy.
Občas mi studentky pomáhají v práci. Leckterým těm děvčatům jsem řekl, že kdybych je jako kluk k nim v přiměřeném věku potkal na ulici, či na zábavě, tak bych se jich ani nevšiml. ¨prostě splynuly by v davu. Ale když s nimi jsem delší dobu (některé do práce chodily i několik let) tak jak je poznávám, "zavidím“ klukům, které si je vezmou. Protože ty holky měly skvělé povahy. A nebudeš věřit – většina z těch bývalých studentek dnes mají skvělé manžely a nebo přítele. A ti kluci taky nejsou žádní modelové – ale kluci do nepohody a svoje holky mají rádi.
Tak se kdejakým krasavcem netrap, a nemysli si, že krásné holky to mají lehké. možná, že by leckterá kus té krásy dala pryč, aby měly klidnější život.

huxa

počkej, k čemu je mít na výběr z milionu kluků? někomu bohatě stačí jeden za život…

dle mého je tomu pravý opak… nicméně hodně záleží na prioritách osoby

ratava

Jak hezčí? Kdybychom všichni měli stejné tváře, asi by to jednoho brzy omrzelo. Takhle může mít každý člověk svůj vkus a každý se může líbit někomu jinému- kdo je pro někoho hezký/ ošklivý, může v očích druhého působit opačně…

A jestli to mají „hezčí“ holky lepší? Možná se díky své tváři snadněji seznamují, dostane se jim lehčeji pomoci od druhých…, ale je to kvůli nim samotným, nebo „jen“ kvůli jejich vzhledu? Je to stejné, jako když se zeptáte, jestli to bohatí muži mají jednodušší. Obě skupiny na někoho působí magneticky, na někoho nezapůsobí vůbec… Ale to není o pěkné tváři a penězích, ale o charakteru a uvažování těch druhých…
Nehledejte chybu jen v hezké a ošklivé tváři a jejich (ne)možnostech seznámení, ale zkuste se zamyslet i na jiné důvody…

iceT

Jak kdy,jak s kým,jak v čem,jak kde…to je jako kdyby ses zeptala,jestli to mají lehčí štíhlí lidi.Ta vnější skořápka stejně časem oprýská,kdežto to co si neseš s sebou,co hned nikdo nevidí,to s tebou zůstane.A ten,kdo to v tobě najde,za to bude stát.Co je po pěkné babě,když má v hlavě drtiny,stejně tak je to u kluků-co je po hezké tváři,která bude sobecká a nezodpovědná např.
Můj bývalý přítel třeba dojel na to,že čučel ženské na prsa a nevěděl,jaká je to mrcha(já to samozřejmě nebyla,to moje nástupkyně).Takže asi tak,hezká holak si může sice vybírat,ale kdo jí zaručí,že hned napoprvé to bude ta pravá volba?

ven.cik

Já si taky myslim, že pěkný holky to maj jednoduchý, ale je to věc názoru, ale zas si musíš trochu věřit…A hlavně si musíš vybrat nějakýho kluka, kterej je asi tak na stejný úrovni jako ty…Nekoukala si třeba někdy na seriál Joey ? Tam učili syna, ségry Joeyho, na jakou buchtu má a hodnotili je od 1 do 10, tak se zkus takhle ohodnotit a když seš třeba 6, tak di balit 5,6 nebo 7 ;D

M.

Individuální. Tady jde o to, že to jde z tebe poznat, když si tohle myslíš a říkáš si pořád „Ta je hezčí, já nemám šanci.“

pizlicka

ne,nemám.protoze zjistuji,ze at reknu jakoukoli blbost,muzi me neposlouchaji a slepe vse odkyvou.ja potrebuji,aby me nekdo naslouchal,a ne,aby na me zaslepene čuměl.

manon

venkovan: Pěkné. Jen pozor, i metrosexuálové mohou mít duši a dobrý charakter…