Mají teplovodívé pasty na procesor něco jako datum spotřeby, či trvanlivost? Pokud nemá, tak je použitelná i pár let?

Kolik tak let? Mám tu pastu která může mít odhadem tak sedm let a nebyla ani rozdělána. N obalu jsem datum výroby ani spotřeby nenašel. Co když by byla prošlá? Je to vůbec možné? Po nanesení by mi to pak mohlo i nefungovat a seškvařil by se mi procesor? Vím, že jsou na většině novodobých desek teplotní čidla a PC se škodlivých teplotách pak sám vypne, ale jde se na to vždy spolehnout?

Bude rád i za více zodpovězených podotázek. Děkuji. :)

Pastu jsem vyfotil, takže zdroj je můj.

Nejlepší odpověď
cochee

Nemyslím, že by se originálně zabalená pasta mohla nějak zkazit. Nevím sice složení, ale přístup ke vzdušnému kyslíku evidentně neměla, tak případná oxidace nepřipadá v úvahu. Pak ledaže by byla celou dobu uložena na přímém slunci nebo dokonce v mínusových teplotách, to taky nepředpokládám. Spokojeně použij.

Další odpovědi
McArthur

Pastu můžeš klidně použít. Pokud bude v roztíratelném stavu, tak je v pořádku. Pokud bude tuhá nebo naopak s oddělenou vodou (doslova poteče), tak dobrá nebude.