Avatar uživatele
Drap

Mají slováci lepší znalost české literatury, než my slovenské ?

Osobně jsem o tom přesvědčen. Netuším ovšem, proč tomu tak je

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? led, annas, quentos, soudek před 4454 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jedno z vysvětlení je to, že sehnat za totáče českou knížku na Slovensku nebyl problém. A to možná platí i dnes.
Zato v českých zemích bylo slovenských knížek jako šafránu. Možná tak leda někde podél hranic nebo ve speciálních obchodech.
Jen si vzpomeň na pravidelné pondělní slovenské inscenace v ČST, střídání českých a slovenských hlasatelů v TV i rádiích atd. Díky tomu i děti rozuměli slovensky. Dnes rozumí málokterý mladý člověk. Všechno souvisí se vším!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Je to asi tým, že pokiaľ môžu (nie všade je príjem českej televízie) pozerajú aj filmy a tv relácie v čestine. Tu musím pochváliť český dabing, ktorý je vo väčšine prekladoch lepší než slovenský.
S knihami je to už trochu horšie, pomerne dosť mladých už dnes nečíta knihy a v češtine ani neotvoria.
V porovnaní s českou mládežou sa mi už viackrát stalo, že som musela prejsť na češtinu, pretože mi ináč nerozumeli. Bude to asi tým, že v médiách sa slovenčina až tak nepropaguje. Beriem to ako vážnu kritiku českej kultúrnej politiky. Veď slovenčina je predsa uznaná ako druhý štátny jazyk v ČR.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek