fortin

Mají se zálohy zálohovat?

Když se v odborných článcích doporučuje zálohovat „důležitá data“, v podobně zaměřených pak poukazují na možnost ztráty dat v RAID 0. V případě nějaké poruchy prý už nejdou data poskládat ani zjistit co v nich vlastně bylo. Když jsem přišel o obsah disku, stejně nevím co tam bylo takže jsem uvítal prázdné místo. Ale kdybych zálohoval a o zálohu bych vinou závady přišel, měl bych zálohovat zálohu?

Nejlepší odpověď
chudst

Ne, je to pitomost. Data mate na dvou mistech: pocitac a na zaloze (predpokladam, ze ji mate napr. na externim harddisku). Kdyz prijdete o pocitac, v klidu si to z nej pak obnovite ze zalohy. Kdyz prijdete o externi harddisk, jednoduse si udelate novou zalohu z pocitace. Je velice nepravdepodobne, ze by behem jednoho mesice (ci jak dlouho se protahne treba oprava PC/ext.HDD) zkolabovali obe dve veci.

Další odpovědi
Hlada

Zálohu musíte dělat na externí disk, ne na disky v RAID 0. V případě poruchy některého disku v poli byste data opravdu neposkládal dohromady.