Nenaplněný

Mají se radiátory odvzdušňovat teplé nebo studené?

Nejlepší odpověď
axxis

Teplé, vzniká tam vyšší tlak vzduchu a vzduchová bublina je vytlačena ven. Při studeném radiátoru by byl problém odstranit vzduchovou bublinu celou a musíte odvzdušňování opakovat

Další odpovědi
Q

Nejde ani tak o teplé a studené radiátory, bublina uteče, jak tu říká kolega, ale když současně jede i čerpadlo, tlačí nám bublinu k místům, kde ji pustíme ven. Takže pokud oběhové čerpadlo jede (hodně z nás ho má v kotli a spouští se až po zatopení) určitě to bude za teplých radiátorů snažší. Když je v systému jeden tzv. samoodvzdušňovací ventil např. na žebříku v koupelně, stačí zkontrolovat, že je v pohodě a je po problému. Když v žádném radiátoru nešplouchá, tak není důvod odvzdušňovat 🙂

deny555

Přesně tak,musí být horké,aby byl na odvzdušnění tlak.

cukrar

je uplně jedno kdy se radiátor odvzdušní. Pochopte, napouštíte vodou, musíte natlakovat a pak teprve zatopit. Jak natlakujete zavzdušněné?
Na kolik stupňů se musí podla Vás ohřát voda?

Ale to jsou mi novinky, odzvdušnit jedině teplé radiátory. Tak to není, ale máte právo takto odpovědět. Vzduch musí utéci i u studeného topení. Jako že bublina se bude bát utéci ve studené vodě?
Nesmysl,

Láďa Varga

radiátory se odvzdušňují při napouštění vody do systémü to se udělá asi tak dvakrát a potom při ohřátí vody je dobré skusit odvdušňit druhý den po napuštění

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.