Psychotic

Mají se před návštěvou zubaře čistit zuby?

Rodiče mi jako klukovi vždycky říkali, že ano, ale nevzpomínám si proč. Nedráždím si tím ale zbytečně dásně a nejsou potom citlivější na bolest?

Nejlepší odpověď
yuko

Prijit k zubari s nevycistenymi zuby, musela bych se propadnout ostudou do zeme.
Zkus to a uvidis, mozna budes muset zmenit zubare nebo si Te preobjedna.

Další odpovědi
arachis

Určitě ano a pořádně, jinak by padl, také je na zubech milion bakterií v plaku, a když by do zubů a do dásní trochu vrtal, tak by mohla vzniknout infekce. Jasně že se nemusí čistit do krve, ale důkladně.

terry

To jako, že by ti měl zubař před kontrolou či zákrokem odstranit zbytky jídla a odstranit plak atd?
OMG

Drap

To dá snad rozum. Když půjdeš k lékaři s bolavou patou, taky si umyješ nohy!

da ny

Před návštěvou zubaře je ústní hygiena/ čištění zubů samozřejmostí!
Pokud si umíte správně čistit chrup vhodným kartáčkem, nemůžete mít citlivé dásně. To je známka špatné techniky ústní hygieny a nedostatečné hygieny..
Na bolest jsou citlivé zuby, ne gingiva…
Můj stomatolog vás v lepším případě odešle vyčistit si chrup nebo vás vyhodí … ;)