samicek333

Mají šachta a štola něco společného?

Je mezi tím nějaký rozdíl? Mně to přijde docela podobné. V obou případech to slouží k těžbě nějaké horniny nebo kovu, pokud vím. Nebo je to jinak?
Děkuji za každou odpověď, samicek333.

(Nevím, do jaké kategorie to zařadit, tak to dám do vzdělání a práce :D)

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

šachta je svislá,štola vodorovná

Další odpovědi
badisko

je to to same.....a sachta se jinat taky rika uhelnym dolum jako celym komplexum…
Doplňuji:
kdyz nadtim tak premyslim tak BANAN93 ma pravdu …ale znas to myslet znamena hovno vedet…ukdyz mam k havirum dost blizko…:-))

BANAN93

nejsem si jistý … ale šachta je snad přístup ...... a štola je to jak se tam těží
Doplňuji:
Bylo rozhodnuto vybudovat pět svislých šachet, aby havíři po dosažení dna budoucí štoly mohli pracovat proti sobě

zdroj http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ru­dolfova_%C5%A1to­la

venkovan

Ano.
Písmena š, t, a.
Jinak zbytek napsali kolegové.