Petr9696

Mají rodiče právo mě nechat přestoupit na jinou střední školu ?

Jsem v prváku na gymnáziu a podle rodičů nemám dobré známky a na tu školu nemám. Měl jsem tři čtyřky a zbytek trojky a dvojky.. Podle nich bych měl jít studovat někam na učilistě. I přestože ve třídě jsem na tom průměrně se známkama. Mají právo mě přeřadit na jinou střední školu ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zcela určitě.
Už jenom to, že se takto ptáš signalizuje, že není něco v pořádku.

Další odpovědi
anonym

Do 18 za tebe rodiče zodpovídají a mají právo i rozhodovat.
Na druhou stranu je obvyklé, že se rodiče s dětmi (od určitého věku a rozumových schopností dítěte) spíše domlouvají, než že by direktivně rozhodovali.
___
Zkus se s nimi tedy dohodnout, aby ti nechali čas ještě do konce školního roku – a ty se pokus svůj prospěch zlepšit.
___
Na druhou stranu je možné, že z by z tebe mohl být spokojený a šikovný řemeslník namísto nezaměstnaného ´gymnasisty´.
Ale to bys měl vědět sám – gympl bez pokračování na VŠ je skoro k ničemu – cítíš se na studium VŠ?
😉

MonkeyKing

Vůbec nemají, pokud budou chtít něco udělat, ty sám se můžeš obrátit na soud a ten bude jednat podle tebe