Hanasaky

Mají ptáci cit?

Zajímalo by mě,jak to ptáci vnímají když se např: moje andulka nechává hladit po hlavě a po zádech,nevypadá že by jí to vadilo a nebraní se tomu,spíš jak kdyby se jí to líbilo.Tak jak to tedy vnímají?

Nejlepší odpověď
ten který je

Andulky umí vyjádřit své emoce.Když mají strach,jsou jakoby úzké.Když rádi vidí svého ošetřovatele,zved­nou křidélka.To znamená něco jako-ahoj,jsem ráda že tě vidím.Také špatně snášejí smrt svého druha,pokud jsou to sameček a samička.Po smrti svého druha už zpravidla nepřijmou nového společníka.Andulky také nemají rádi změny.Příkladem může být jiná poloha klece nebo změny v uspořádání hraček větviček a nových věcí at v kleci nebo mimo ní.Mají rádi vlídné a klidné lidské slovo.Takto se i může naučit mluvit.Jsou to chytří a citliví ptáci.

Zdroj: Můj chov.

Další odpovědi
hanulka11

určitě se jí to líbí ,to by nedržela ,jen kdybyste jí něčím třeba šťouchl to by se bránila a kříčela

venkovan

Ano. Prakticky u všech zvířat a ptáků lze pozorovat různé změny chování, jednání apod., a lze i vypozorovat kdy jsou jim některé věci příjemné či nepříjemné. Nevím jak u plazů, ještěrů, tak daleko nevím jestli třeby lechtání kobry či krokodýla pod krkem je pro ně příjemné, ale když se díváme na namlouvání, reakci na nepříjemnosti jejich mláďat, lze cit u nich pozorovat. Otázka je jen jak to my lidi vnímáme, zda některé naše vlastnosti na zvířata nepřenášíme – nepolidšťujeme si je.

iceT

Domnívám se že to je proto,že vás zná,že od cizího by se možná takto pohladit nenechala.
Myslím,že i u jiných zvířátek by toto bylo možné pozorovat.
Můj tatík kdysi našel opuštěné kavčí mládě a postaral se o ně,a ona mu takto oplácela taky,nechala se hladit.

Terrr

Na toto si dejte velký pozor. Papoušci vnímají doteky trochu zvláštním způsobem. Mezi sebou v divočině přátelské vztahy dokazují upravováním peříček na hlavičce. Ovšem peříčka na těle už smí porovnávat pouze partner! Pokud svého papouška drbete na těle, začne vás vnímat jako svého sexuálního partnera, proto se mu Vaše doteky líbí. Nemusí to však být správně, protože k Vám může začít být nezdravě silně připoután a také může strádat, pokud od Vás nemá dostatek pozornosti a doteků jako by měl od papouščího partnera.