miláSimča

Mají psi duši?

Podle mně jo:-).

Nejlepší odpověď
quentos

V antickém Řecku byla duše chápána jako „síla oživující tělo“; podle tohoto názoru ji tudíž musí mít všechny živé organizmy, tedy i psi. Vědecky existence duše podložena zatím nebyla.

Další odpovědi
klumprt

Mají vědomí. Vnímají, prožívají, cítí bolest, mají emoce. Dokážou cítit k člověku něco velice podobného lásce – je to ovšem spojeno s podřízeností neboli nižším postavením v hierarchii smečky.
Duši, která by existovala po smrti podle mého názoru nemají, jako ji nemají ani lidé.

zjentek

no tak pokud ji maj lidi, tak ji má kdeco

redy

Duš,i když nevím, jak vypadá, je těžký věřit, že je 🙂
Doplňuji:
talka, láska se prožívá a taky ji cítíš,ale duši? Tu ani necítím ani nelze prožít 🙂

talka

redy: Věříš v lásku? A víš jak vypadá?

Kelt

Když věříš že ano, tak ano. Kdybys věřila, že ne , tak ne. Je to tvůj názor a možná takový názor má více lidí. Hlavně když máš pěktný vztah ke zvířatům a ke psům. Kdo má rád psy, má rád lidi.

orwell

Mají, ale neboj se. To jsou duše psí, ty na člověka nejdou.