bolak

Mají právo mě vyhodit z obchodu, když přijdu do knihkupectví, otevřu si 500 stránkovou knihu, sednu si na židličku…

…a začnu ji číst?
Doplňuji:
marci1: a já bych odpověděl: „ne nekupuji, děkuji za optání“ a pak bych obrátil svůj zrak opět do útrob knihy..

Nejlepší odpověď
fcoop

Po chvíli i zavřenými dveřmi – je to téměř to samé, jako požírat v Tescu housku se salámem, a pak hodit mastný papír mezi jogurty.

Další odpovědi
arygnoc

všimnite si tú drobnú nuanciu: kmihKUPECTVÍ – čitárna.

pochopil?

led

Prezrieť, prečítať pár strán si môžte. Celú knihu nie, je to ako s počítačovými programami – trial – krátkodobo, skušobne, môžte využiť, ale potom si, ak ho chcete ďalej používať, musíte kúpiť.
PS.
Mohli by ste ju prečítať celú len v prípade, ak by ste strpeli na sebe tabuľu s reklamou na túto knihu, k tomu pútavo a kladne hovoriť so zákazníkmi o knihe – náklady kníhkupca na knihu by boli nižšie, než náklady na jej reklamu – boli by ste teda „živá reklama knihy“

marci1

Nahlédnout do ní jistě můžete, ale kdybyste si ji chtěl přečíst celou, nebo větší část, tak by je nemuseli prodávat, ale propůjčit na přečtení za úhradu. Vyhodit asi ne, ale jistě by se Vás zeptali, jestli si tuto knihu kupujete.
Doplňuji:
A Vy byste chtěl být podnikatel, který prodává knihy a čtenáři si je čtou zadarmo ? Asi ne. Po delší době by Vás jistě požádali, že pokud si knihu nechcete koupit, abyste ji vrátil zpět do regálu.

exit47

ocko:
U nás v Brně v knih centrumu mají i pohovky/křesla 😉 minule jsem se tam docela dlouho začetl, ale pak jsem si knížku stejně koupil…

anonym

To by sis židličku musel nejspíš donést s sebou. Marně uvažuji, jestli jsem někde v knihkupectví nějakou židli viděla. V zázemí prodejny ano, v prodejně ne.
Tos asi už prodavače stihl vyučit.
Běžně se do knih dívám, než si je koupím, nebo naopak dojdu k závěru, že to není ono. Jsem ale přesvědčená, že při souvislém čtení by personál prodejny nezaváhal a takového nechtěného čtenáře vyexpedoval za dveře prodejny.
Nejspíš bys při další snaze prodejnu navštívit našel na dveřích zákaz vstupu osob, které si prodejnu knihy pletou s knihovnou.

bolak

ocko: > http://www.ry­barstvi-temlik.cz/fot­ky9644/fotos/_vyr­n_1935zidlicka-X.jpg

anonym

Tenhle krám nosíš po obchodech sebou? Tak nic proti gustu: Kdo je připraven, není zaskočen. Přečíst na takovém ne příliš pohodlém sedátku 500 stránek knihy, to ti ale opravdu nezávidím. ☺