VampGirl

Mají pořadatelé na festivalech právo prohledávat návštěvníkům batohy?

Dneska jsem byla s kamarády na festivalu a před tím, než nás u vchodu pustili dovnitř, nám prohledávali batohy. Museli jsme odevzdat všechno jídlo a pití, které jsme s sebou měli. Že se do areálu nesměly nosit zbraně, to chápu, to je logické, ale proč návštěvníci nemohou mít s sebou vlastní jídlo? A mají vůbec pořadatelé festivalů právo na to, prohledávat lidem batohy?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Ne.

Další odpovědi
Rocker

Pořadatel má právo zabavit nebezpečné předměty-např.deštníky,skle­něné lahve apod.Jídlo a pití by ti brát neměli,ale dělají to proto,aby sis nedonesla své pití za 1O kč,ale musela si přímo na místě koupit to samé za 50 kč.Je to sviňárna,ale bohužel to tak chodí:-(

salsa verde

a mně by zajímalo když jim odmítnu ukázat batoh jestli mají právo mi zakázat vstup…?

Alesh

Osobní prohlídku, tedy včetně zavazadel mohou provádět pouze policisté. Nicméně třeba na fotbale standardně šacují pořadatelé, ale mám dojem, že za asistence policie, to si nejsem jist.
Jídlo a pití zakazují zcela neoprávně čistě z důvodu prodeje jídla a pití ve stáncích uvnitř areálu, nic jiného za tím nevidím a je to totální ubohost!

casey

Domnivam se, ze na to pravo nemaji, ale zase na druhou stranu vas nepusti dovnitr. Tezko rict, jestli mate nejake dovolani, budete volat policii? dobry den, nechtej me pustit na festak? asi ani neprijedou. Poradatele s tim taky nic delat nebudou, ochranku prece zaukolovali jak maj postupovat, tak jestli chcete dovnitr, musite se podvolit pravo, nepravo. Osobne s tim nesouhlasim, ja jsem prisel na muziku, tu si platim, ne si dat parek.