Karelcz

Mají ponorky únikové východy?

Tanky někdy mají ze spodní strany, letadlo má katapult atd..Má něco ponorka?
Jestli ano, jak se poté leze ven? Nejde jen tak otevřít poklop a navíc tam je velký tlak, jestliže je hluboko.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Samozřejmě že mají. Jak se z toho leze ven? Pomocí přechodové komory. Některé mají i záchranné moduly.

Další odpovědi
gecco

Jo, mají – říká se mu nouzový (či havarijní) průlez a při zanoření je možné jej použít, pokud se na něj připojí jiná ponorka, která posádku té ´havarované´ evakuuje…

atoris

Najprv musia vyrovnať tlak a ž potom sa im otvorí hlavný poklop.