Maji pokuty vliv na trestni rejstrik?

Jeden kluk se kterym se moc nemusim ze skoly chce pracovat na zivnostensky list, pokud vim tak on uz ma pokutu za kradez, ale jen pokutu ve vysi 500Kc a za dopravni prestupek jeste neco. Pri takovych podminkach bude moct pracovat na ZL?

Nejlepší odpověď
brillant

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rej­střík_trestů

Další odpovědi
meTTax

Dobrý den,

přestupky si neeviduji do rejstříku trestů. Přestupky se evidují, ovšem nikoli centrálně, ale pouze v působnosti obce. To se zohlední hlavně u soudu.

Přestupky či trestné činy na úseku dopravy jsou již evidovány a to do tzv „evidenční karty řidiče“, kde se to dá dohledat.

dle ust. § 6 odst. 1 písm. c) zák. č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, musí být osoba bezúhonná.

za bezúhonnost se pro účely živnostenského zákona považuje osoba jenž spáchala trestný čin. (ust. § 6 odst. 2 výše cit. zák.)
Což dotvrzuje i odstacec 3, který říká, že bezúhonnost se prokazuje výpisem z rejstříku trestů.

Zůstávám s pozdravem.

Dle § 6