annas

Mají „plechové žaludky“, nebo je to podfuk? Jsou to nadlidské schopnosti, nebo geniální podvody?

Někteří jedinci jedí sklenice, žárovky, dokonce jízdní kolo atd. Jeden Číňan prý za 2 roky rozřezal a postupně zkonzumoval menší letadlo. Jak je to možné?

Dcera mé známé s oblibou jedla omítku, lízala rez, chutnalo jí připálené jídlo, dokonce i žížaly.

Jde v tomto případě o nějakou poruchu?

Nejlepší odpověď
vagra

Pokud jí vaše ratolest písek, omítku, barvy, cigaretové nedopalky, nehty, rez, na uhel spálené jídlo či další bizarnosti,tak v tom případě jste se osobně seznámili se syndromem
pica (čte se pika).
Tajuplný název syndromu propůjčilo latinské pojmenování straky, která je známá tím, že si pochutnává na čemkoliv. „Pica je typická pro tří- až pětileté děti,neví se, proč dětem tyto nejedlé věci chutnají. Příčinou může být dětská neuróza, ale i nedostatek minerálů v krvi, především železa a zinku.
Pica se týká poměrně často i lidi s mentálním postižením.
Proč polykají dospělí,údajně zdraví lidé „kola“ a „letadla“, je pro mě záhadou.
Z nedostatku minerálů to určitě není.

Zdroj: za použití-en.wikipedia.or­g/wiki/Pica

Další odpovědi
anonym

Já viděla na vlasní oči jak můj spolužák chroupal skleničku(od hořčice) a nic mu nebylo,alespoň nám to tvrdil,já ale sama o sobě si myslím,že to musí něco s člověkem dělat,vždyť co na to žaludek,střeva ..Jo omítka chutnala i mému synovi,moc!

irij

Viděl jsem , dokonce znám člověka , který takový voloviny dělá. Nejde to jen tak, musí do žaludku dostat hmotu, která to obalí. Myslím, že to je parafín, ale nevím to jistě, nikdy mi to neprozradil. Rorhodně to zdraví nepřidá, problémy jsou. Jsou ale i tací, kteří to dovedou obratně nafintit.

Temgotin

V guinessově knize rekordů jsem viděl pána který za rok sežral žárovky,letadlo,po­čítače ATD…
a tam se psalo že má vysoce silné žaludeční štávy…

anonym

Jedna věc je sežrat třeba střepy,ale úplně jiná věc je dostat to ven.
Bez transplantace p.....
Doplňuji:
Jistěže nikdo neuvěří tomu,že lidský žaludek dokáže strávit skleněné střepy.Možná,že to střeva v zoufalství něčím obalí,čím asi,ale žádná řiť se oblafnout nedá.

anonym

Protože mě doposud nikdo nevysvětlil princip, tak jsem si musel vymyslet svůj. Ti lidé mají vývod z boku tak si to snadno vyhrábnou ven.

janek66

Příčiny jsou různé, od touhy po popularitu až k sebepoškozování.
Úsměvný byl případ kdy jistý jedinec snědl zips.Byl proto na rentgenu žaludku.Vyšla sestra a povídá pane, musíme to zrentgenovat znovu, zapomněl jste si sundat kalhoty…:-))