Avatar uživatele
annas

Mají platnost slova neznámého autora?

„Účelem vzdělání není zaplnit mysl, ale otevřít ji. Čím více poznatků si osvojíme, tím víc si uvědomíme, co ještě neznáme.“

Platí to pro vás i na Odpovědích?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, vagra, iceT, chudst, tom004, fablen, dougie, gnosis před 4742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Samozrejme. Nejen kdyz si otevru otazku, ktera me zajima a prectu si odpovedi, ale zejmena kdyz tu odpoved sam vyhledavam na googlu, prectu si ji a pak ji treba vlastnimi slovy zformuluji, tak mi to v hlave zustane a obcas se divim, co vsechno jeste nevim.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Dobré poledne.Platí,a jak.Někde jsem četl,„nestačí jen zvyšovat své znalosti.Současně s nimi si musíte udržovat i své sebevědomí.Jinak jste jen knihovna,bez čtenářů“.Nevím kdo to napsal,netvrdím,že je to přesná citace,ale líbí se mi to. A protože mi od rána počítač hlásí,že „503 Server je dočasně nedostupný“,tak doufám,že ta „dočasnost“ nebude dlouhá. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gnosis

jedno z nejvystiznejsich mouder. imho se tady vzdelanim nemysli vzdelani nabyte ve skole, ale spis vseobecne poznatky a vedomosti nabyte zivotem. zajimalo by me zneni toho citatu v originalnim jazyce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Tato slova mají stálou platnost, tzn.,že platí i na „odpovědích.“
Člověk přece nemůže vědět všechno a čím víc toho ví, tím víc si to uvědomuje.
Věděl to i slavný řečký filozof Sokratés, když prohlásil ono známé : „Vím, že nic nevím.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek