annas

Mají platnost slova neznámého autora?

„Účelem vzdělání není zaplnit mysl, ale otevřít ji. Čím více poznatků si osvojíme, tím víc si uvědomíme, co ještě neznáme.“

Platí to pro vás i na Odpovědích?

Nejlepší odpověď
chudst

Samozrejme. Nejen kdyz si otevru otazku, ktera me zajima a prectu si odpovedi, ale zejmena kdyz tu odpoved sam vyhledavam na googlu, prectu si ji a pak ji treba vlastnimi slovy zformuluji, tak mi to v hlave zustane a obcas se divim, co vsechno jeste nevim.

Další odpovědi
tom004

Dobré poledne.Platí,a jak.Někde jsem četl,„nestačí jen zvyšovat své znalosti.Současně s nimi si musíte udržovat i své sebevědomí.Jinak jste jen knihovna,bez čtenářů“.Nevím kdo to napsal,netvrdím,že je to přesná citace,ale líbí se mi to. A protože mi od rána počítač hlásí,že „503 Server je dočasně nedostupný“,tak doufám,že ta „dočasnost“ nebude dlouhá. 🙂

gnosis

jedno z nejvystiznejsich mouder. imho se tady vzdelanim nemysli vzdelani nabyte ve skole, ale spis vseobecne poznatky a vedomosti nabyte zivotem. zajimalo by me zneni toho citatu v originalnim jazyce.

vagra

Tato slova mají stálou platnost, tzn.,že platí i na „odpovědích.“
Člověk přece nemůže vědět všechno a čím víc toho ví, tím víc si to uvědomuje.
Věděl to i slavný řečký filozof Sokratés, když prohlásil ono známé : „Vím, že nic nevím.“