annas

Mají platnost slova Mikuláše Dačického z Heslova napsaná před 4 stoletími?

„Kdybychom my lidé neměli rozumu, paměti, řeči, umění – jinak bychom na světě nebyli nežli jako hovada …“

Považuje umění důležité pro svůj život?
Doplňuji:
Považujete umění důležité pro svůj život stejně jako autor?

Nejlepší odpověď
anonym

Postava Mikuláše Dačického je i dnes značně rozporuplná. Někteří v něm vidí pouze opilce a rváče, jiní v něm vidí znamenitého kronikáře, jiní básníka a jiní bojovníka proti špatnosti a českého patriota.Tolik ve zkratce o něm wikipedie.I kdyby byl jen opilcem,tak měl svatou pravdu.Umění je nedílná součást našeho života,na každém kroku se s ním setkáváme.Psaní knih je taky umění,já bych si to bez knihy nedovedla ani představit.

Další odpovědi
hanulka11

Bez těch všech vyjmenovaných věcí bychom byli negramoti.

fcoop

To je diskutabilní.Co je – např. – platné,že máme rozum,pamatujeme si!,umíme mluvit atd.,když se chováme tak,jak se hovada nechovají..?
Doplňuji:
Umění je samozřejmě veledůležitá záležitost.Jedna ze zásadních.
Jsou ale důležitější věci.
Rozhlédněme se kolem sebe.

Drap

Samozřejmě, a´t už si to uvědomujeme nebo ne, tak umění je nedílnou součástí našeho života.