klumprt

Mají pacienti uzavřených oddělení psychiatrických léčeben přístup k internetu?

Nestálo by za to na Odpovědích.cz blokovat příslušné IP adresy? Nezašlo by to tady potom na úbytě?

Nejlepší odpověď
anonym

Donedávna jsem byl přesvědčen, že nemají.
Ale při čtení některých dotazů mne toto přesvědčení někdy opouští.
😁

Další odpovědi
annas

V archvu otázka
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-v-blazinci-pocitace
Jsou v blázinci počítače??

Vkládám jinou odpověď, než je v minulosti.

Zda jde o uzavřené oddělení přesně nevím, ale něco z Kroměříže.

Volný čas mohou pacienti trávit v „Klubu pacientů“, kde mají k dispozici kuželky, kulečník, přístup na internet i občerstvení. Součástí léčby je pracovní terapie, kdy pacienti docházejí do dílen činnostní terapie, kde se nachází například dřevodílna, šicí dílna, pracovna pro výtvarnou a keramickou činnost, pro vazbu a aranžování suchých květin. V košíkářské dílně mohou uplatnit svoji zručnost.

Zdroj:
Komunikace s nemocným s psychiatrickou diagnózou
Kateřina Čermáková – 2013 – pdf

--

Doplňuji:
Dříve jsem klikla.

Na zcela uzavřeném oddělení např.U Honzíčka v Písku není WIfi přístup na internet., ale pacineti mohou používat mobil.

Určitě je to zcela individuální, podle stavu pacineta. Ale vypadá to, že přístup k netu je jen na otevřeném oddělení.
Diskuse

Mirdas

Není snad poviností se zabývat každou otázkou, natož na ně odpovídat.
Tak proč se tím trápit ?

anonym

Chytam internet tajne ze sve cely pres cizi wifi, pokud me zrovna nedaji odpocivat do sveraci kazajky. Presvedcil jsem bachare, tim ze jsem kazdy den svuj obed a on mi sehnal netbook. Pssst mam ho pod polstarem. Hlavne to nerikajte nasi vevodkyni, co nas tu rada tresta. Pak bych dostal elektricke soky do mozku, ci jak se tomu organu rika. Slysel jsem od jednoho genia od vedle, ze prej ti co stravi v ustavu 60 a vice let tak pry dostanou povolenku na 30 minut internetu ve zdejsi zapovezene casti objektu. Verim, ze vetsina tech ± 80 letych jiz skoro vylecenych pacientu musi byt tak zvedava, ze okamzite najdou server odpovedi.cz.

Pepa25

Prosím, buďte tolerantní. U kamaráda naplno propukla schíza, v jednu dobu to bylo fakt zlé (došlo k ublížení na zdraví), ale medikace to srovnala.
Takže když náhodou s něčím začne (ale už si dává pozor), tak ho důrazně ale slušně vrátím na zem (opravdu po době nejdou), ale jsem rád, že jsem ho neodsuzoval a pomohl mu se z toho dostat.
Závěr: mazal bych vyložené nesmysly a na paranoidní představy reagoval stručně a jasně.