Dismas

Mají něco společného kopule a kopulace?

Nejlepší odpověď
annas

Jen hláskovou podobnost, ale původ nikoliv.

kopulovat, kopulace – ‘pohlavní spojení’, .
Z lat.cōpulātiō ‘spojení ,svazek’od cōpulāre ‘spoutávat, spojovat’ od cōpula ‘pouto, pojítko’ z co- ( :ko) a *apula od *apere ‘připojovat’, doloženého jen v příč. trpném. aptus ‘připojený, připevněný’.

kopule ‘klenba ve tvaru polokoule’, kopulovitý. Přesmykem samohlásek z kupole a to z it. cupola tv. z pozdně lat. cūpola, což je vlastně zdrobnělina od cūpa ‘sud, bečka.

J. Rejzek: Etymologický slovnk

Další odpovědi
mosoj

Ano. Tehdy, když kopuluješ na kopuli.

zjentek

Dismass, mně se zdá, že´s mi tak trochu zcizil styl a způsob myšlení a vzhledem k tomu, že za „to“ dostáváš masu bodů, tak mě to trošičku uráží.
Jinak víc než kopule s kopulací souvisej kopačky ..ale to ty jistě dobře znáš.