Avatar uživatele
zzzzz

Mají náboje trvanlivost?

Našla jsem zvláštní malé náboje. Na krabičce je napsáno: Nábojky do vstřelovačů, 6,3/10mm, vyrobeno v ČSSR – Blanické strojírna n.p. Vlašim. Mají modrou špičku uzavřenou hvězdicově, jak poplašňáky. Rok výroby asi 1985.

Nevíte do čeho jsou? Našla jsem je v suchu v garáži, může jim něco být.

ZP vlastním 🙂
Proč tu není kategorie zbraně a střelivo? Dám to do sportu 🙂
Doplňuji:
Děkuji za rychlé odpovědi, můžete mi ještě říct, jak ta nastřelovací pistol na hřebíky vypadá??? Bude to zřejmě něco hodně starého.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: zzzzz

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, Larissa, gagaga, marci1, Awe před 3705 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nábojky do vstřelovačů se používají do nastřelovacích pistolí k zatloukání hřebíků do betonu. Pokud byly uloženy v suchu a chladu, zřejmě budou fungovat.
Doplňuji:
Drap byl o 15 vteřin rychlejší, omlouvám se za totožnou odpověď.

Upravil/a: Lamalam

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zřejmě půjde o patronky do nastřelovacích pistolí na hřebíky. Pokud jsou v suchu, měly by patronky vydržet spoustu let.
Doplňuji:
Příliš si nevybavuhi staré nastřelovací pistole, abych je dobře popsal. Něco ve tvaru el vrtačky bez přívodního kabelu.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

jsou to náboje do nastřelovačky, v době komunismu hodně používané při stavbách paneláků. Pokud nejso náboje hodně zrezivělé tak by měly být funční,pokud jsou špinavé a povrchově orezlé tak je před použítím očisti ocelákem.
Jinak náboje vydrží spoustu let i v mizerných podmínkách,podívej se na nálezy z války,furt se nachází munice a i po tolika letech může bez problémů vybouchnout. A to je v zemí i více než 70let.To samé je s nábojema.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek