Valky

Mají na to nárok???? (VŠ)

Otázku hned dávám do ankety a zábavy – ačkoliv otázku myslím vážně, ale chci se vyhnout adminovo „škatulata hejbejtese“…
Od rodičů jsme s přítelem dostali na Vánoce poukázku na dovolenou – Poukaz zakoupili a zaplatili 23.12. Dali za celkovou dovolenou pro nás všechny 80tisíc. A přišla mi pozvánka na přijímačky na medicínu. Psali, že neomluví důvod, když jde student jinam na přijímačky. Jinak že zdravotní důvody a závažné důvody. Napsala jsem jim, že mi je to líto, že jsem dostala na Vánoce jako dárek poukaz na dovolenou, protože naši netušili, že se ještě budu hlásit na VŠ a kdy bude termín přijímaček cca. (Přihlášku jsem posílala někdy v únoru.) K dopisu jsem přiložila i kopii kupní smlouvy zájezdu.
Už to bylo více než tři týdny a ze školy se pořád neozvali. Maminka vzala iniciativu do ruky a volala tam. Sdělili jí, že nemám nárok na uvolnění. A mamka byla rozhořčená, takže se ptala, jestli tedy má vyhodit 80tisíc z okna, nebo zahodit mou šanci na vzdělání? Tak jí řekl, že jí je to líto – zjevně ironickým tónem a že mám prostě smůlu…
Mají na tohle nárok, když nepsali nikde, že dovolenou jako důvod neomlouvají, notabene když už jí naši koupili půl roku dopředu??? Dost mě to štve, protože z druhé školy, kde byli přijímačky později, mi napsali, že se jim přihlásilo takové množství lidí, že bohužel…
Mám známé doktory, kteří mi teď vymýšlejí „operaci“ kterou budu v době přijímaček podstupovat.
Ale jsem šíleně naštvaná z takového chování… Co si o tom myslíte?
Doplňuji:
Já budu mít od známého lékaře, že půjdu na nějaký zákrok, takže mi to musí omluvit. Jen mě štve takové jednání, nevěděla jsem, že ještě půjdu na vš… a naši taky ne… a nedokážou být lidští a vzít to v potaz…

Nejlepší odpověď
Berušinka

Těžko říct, ale na jednu stranu je chápu, protože kdyby měli pořád něco přesouvat, tak je z toho hrozný bordel.
Oni se ti nemusí přizpůsobovat, ty se musíš přizpůsobit jim, když na tu školu chceš.
Ale také chápu, že jsi naštvaná.

Další odpovědi
dědapetr

Ta dovolená jde zrušit a vrátí peníze,ale je tam nějaký storno poplatek.Přijímačky jsou pro život důležitější.Na dovolenou ještě budeš moc ještě mockrát.Zvolit ovšem musíš sama a volit prioritu.

Terryle

Naštve to a možná i zamrzí – osobně to fakt chápu, ale na druhou stranu chápu i školu. Vzhledem k tomu, kolik studentů se na medicínu hlásí, by pak ty přijímačky nedali dohromady nikdy… :o/ Je to obvyklej postup, nejen na medicíně. Na většině velkejch univerzit se náhradní termín dává jen ze zdravotních důvodů.

Děda Louda

Milé děvče, nejdříve si rozmysli, co je v životě důležité. Určitě ve tvém případě vede výlet před vzděláním. Školu, resp. přijímací řízení, nech plavat. Stejně se tam chystáš proniknout podvodem. Rozšíříš tak jedině stádo arogantních nadřazenců bez pochopení, o čem je medicína.
Škola má určité nároky na studenta a ty už máš dopředu jasno, jak je ošidit. Takových zbytečných „lékařů“ už máme, myslím, dost.

Valky

Koukám, že jste nikdo nepochopil, o co jde. Kdyby jste od rodičů na Vánoce dostali dárek, asi by jste ho vyhodili z okna, kvůli škole, která se ani neobtěžuje napsat, že to nebere jako důvod… Tak jako tak na to druhé kolo přijde spousta lidí, vypsali ho, tak jaképak starosti???? No nic, raději už se asi nebudu na nic ptát…