Georgo2010

Mají lokomotivy ČD WC pro strojvedoucí v případě potřeby jít na velkou?

Nejlepší odpověď
hawranek

Nemají, dokonce o tom byla reportáž v televizi, je to problém zejména u rychlíků a mezinárodních vlaků- prostě to musí vydržet

Další odpovědi
anonym

Kamaradky manzel je strojvedouci a vypravi nam obcas pekne historky … vlak uz i sam zastavil a odbehl si do lesa. 🙂
Jelikoz je to anonymni , napisu i , ze si kazdorocne takhle zastavuje pro vanocni stromek. ( Ma ho ale u trati pripraveny od hajneho ) . ! Ale na CD pssst ! -iv-

baghira

Mají vařič, umyvadlo s teplou vodou, někde i ledničku, ale WC nemají. Fíra musí na WC ve stanici nebo zastavit v lese. Je to logické – za jízdy by stejně nemohl, kdo by řídil, když je tam sám?

V jednom ve svých minulých zaměstnání jsem mohl jezdit na lokomotivě (ne jako strojvedoucí), a byl jsem upozorněn, že hlavně na elektrické trakci nemám chcát za jízdy ze dveří (ne že bych to dělal) :)
A tradovala se historka (nevím, zda pravdivá, asi ne), že strojvedoucí s náhlou velkou potřebou to dělal taky za jízdy ze dveří, vypadl, a nákladní vlak ujel asi tři kilometry než to zabezpečovač automaticky stopnul.

lexx

za jízdy nemůže poáč musí furt mačkat takové tlačítko, kdyby to delší chvíli neudělal tak se vlak sám zastaví, je to takové zabezpečení pro případ kdyby ho stihl infarkt nebo ho unesli

elektrikář

Musí si dojít na stanici předem. Pokud byla parní trakce pustil to na lopatu z uhlím.
Vlak řídil topič,V tramvaji jsem viděl že si vozili bažanta.Na starých tramvajích kde byl kontrolér na kliku, vzal si jí sebou v noci do křoví v parku. Po ulevení jí tam zapomněl a nemoh jí najít. Cestující mu jí museli pomoct najít. Jinak se nejelo.

jiriii

Je to těžké ale z okénka by to šlo. Akorát bacha na větývku třeba od agátu:-)