Jantar2

Mají LED obrazovky podsvícení?

Nejlepší odpověď
Dochy

To je otázka co myslíš těmi LED obrazovkami. To ce se teď zhusta rozšířilo pod pojmem LED monitory/TV akdovícoještě jsou LCD monitory s LED podsvícením.
Doplňuji:
Jinak přímo LED monitory podsvícení nepotřebují, protože tam přímo svítí jednotlivé pixly.

Další odpovědi
anonym

Ano – mají podsvícení LED – proto se tak označují, protože jinak mají shodnou konstrukci s LCD.

McArthur

Ano, mají podsvícení. Rozdíl proti klasickým LCD obrázovkám je, že tam nejsou lampy (svítící trubice), ale pole s LED diodami, které rovnoměrně podsvicují zobrazovací plochu displeje. Kromě eINK neexistuje grafický display bez aktivního podsvícení (snad se nepletu).

Dochy

McArthur:
Pleteš 😉
CRT, plasma, AmoLED, LED (i když v současné době nejsou žádné z nich u PC ani v obýváku obvyklé)