Kolret

Mají lasičky zatahovací drápy?

Nejlepší odpověď
Lucijej

„Lasicovit, dříve kunovití (Mustelidae) zahrnují většinou šelmy protáhlého tvaru těla s krátkými pětiprstými končetinami a někdy jen částěčně zatažitelnými drápy.“

Takže ano, mají, ale někdy jen částěčně, ale už neuvádějí u kterých druhů konkrétně.

Zdroj: M.Anděra – Poznáváme naše savce (Sobotáles, 2005)

Další odpovědi
beer

U nás žijí lasice dvě a sice kolčava a hranostaj. Oba tyto druhy nemají zatažitelné drápy.
Studium
Doplňuji:
Ani další naši lasicovití (jezevec,kuny,tchoř,vy­dra) nemají byť jen částečně zatažitelné drápy.
Ty má ale například rosomák, což už je však jiná otázka ))

www

Slovem lasička se běžně označují pouze lasice kolčava a lasice hranostaj, tyto dva druhy zatahovací drápy nemají !
Pouze někteří lasicovití mají drápy jen částečně zatahovací.
Vše sice uvedl již Beer, ale nedalo mně to, když vidím ty chybné odpovědi ☹

Drap

Myslím že má, ale nikde jsem to zatím nenašel.

beer

Drap i lucijej se mýlí, nechtěl jsem polemizovat přímo v odpovědi ))