Amie

Mají kluci víc volnosti než dívky?

Zdá se mi to nebo poslední dobou sleduji, že klui mají od rodičů více volnosti a dělají si, co chtějí, kdežto holky jsou zkrátka drženy na uzdě a musí doma pomáhat? Ať jde o večerku, kouření, alkohol nebo i vlastní život. Myslím jak v sourozeneckém poli tak i v jedináčkovsví.
Jaké jsou vaše názory? Máte nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
anonym

A co jednoduché vysvětlení odvíjejícího se z tradic mnoha generací?
Nežádoucí početí znamená značný a leckdy osudový zásah do životní poutě dívky, kdežto u kluků nikoliv.
Částečně též stále přežívá předsudek, že znesvěcená panna se pak obtížně provdá.
Doplňuji:
Ještě malá technická poznámka:
Panenství u žen je doložitelné (dokonce v některých kulturách se dodnes před svatebním obřadem prokazuje zvláštní komisí ctihodných žen rodu), panictví u mužů je fyzicky ryze abstraktní (morální hledisko je věc jiná).

Další odpovědi
iceT

Dr.Axl to napsal moc hezky,ještě bych přidala,že na holky venku v dnešní době číhá mnohem víc nebezpečí než nechtěné těhotenství,ale i jiná,horší.Ne,že by to neplatilo u kluků.
Jako ne že bych extra volnost schvalovala,odsud-posud,ale taky by se mladí lidé neměli držet moc zkrátka,protože pak je láká svět a dobrodružství a pak,když se urvou ze řetězu,je těžké nést následky a důsledky.
Rodiče většinou chtějí,aby jejich děti dodržovaly jakási pravidla,pokud žijí pod jejich střechou a přece jen do určité doby za ně taky nesou odpovědnost.

Drap

Myslím, že to více záleží na konkrétních rodičích, než na pohlaví

Damiana

Ať je doba jakákoli, určité shodné rysy se hlavně v sociální oblasti vždycky najdou. A hlídání si svých dcer před nemravy a nástrahami světa k tomu patří – a to je dobře. Hoši měli vždy „větší volnost“, ale patřila k tomu i výchova k tomu, umět se postarat o rodinu a naučit se řemeslo. Dívky zase byly vedeny tak, aby byly dobrými manželkami. Sice „zblo“, ale je tam stále. I dnes. Znamená to, že stále ještě jsou rodiče, kteří to při výchově své mládeže mají v hlavě v pořádku.

IK

  1. O dívky se rodiče více bojí.
  2. Chlapci na rodičovské požadavky více kašlou.
  3. Chlapci jsou hrdí na svou samostatnost a tak její dokazování není tolik potřeba
  4. Dívky bývají závislé a v různých ohledech rodičům dokazují jak se jim líbí pohodlnost, zábava a nezasloužené peníze.
  5. vždy se s tím dá něco dělat, zkus se zamyslet nad bodem c)

mosoj

Holky to mají v životě jednoduší.
Zářný příklad herečky Veškrnové.

anonym

U nás doma to fungovalo tak, že máma hlídala víc mne, než kluky.
Já zase měla víc strach o syna. Byl to hodný ale trošku divoký kluk. Dcera byla hodná a zodpovědná. Takové dítě bych přála každé mámě.
Syn mi často vyčítal, že musel být doma brzy a jeho sestře potom procházely pozdější návraty. Jenže si neuvědomoval, že chodili na akce spolu a že já mu věřila, že na mladší sestřičku dohlédne.

Petra09

Kluci to maji v zivote jednodusi tak se ti to nezda a napadlo te to spravne.