bolak

Mají islámisti taky nějaký svoje proroctví o konci světa?

Nejlepší odpověď
annas

Proroctví o konci světa jsem nenašla, ale hodně je proroctví o tom, že islám ovládne svět a co se bude dít. Např. že Turecko se stane velmocí, která naplní biblické proroctví.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.albertkents.or­g/rise-islamist-turkey-world-power-confirming-biblical-prophecy/&prev=/se­arc

Ale jedna legenda:
V legendě se říká, že hlavní brána „Konec světa“ v Timbuktu nebude otevřena až do posledního dne (na světě). Brána „Konec světa“ byla zničena začátkem července t. r. Bylo odhaleno tajemství … Dnes staré ženy, staří lidé v Timbuktu,říkají, že možná to je konec světa.

Jsou to poslední dny světa? Tedy,, co se teď stane?

http://transla­te.googleuser­content.com/tran­slate_c?depth=1&hl=cs&p­rev=/search%3Fq%3DIs­lamists%2Band%2Bthe%2Ble­gend%2Bof%2Bthe­%2Bend%2Bof%2Bthe­%2Bworld%26hl%3Dcs­%26biw%3D992%26bih%3D701­%26prmd%3Dimvns&rur­l=translate.go­ogle.cz&sl=en&u=­http://www.exa­miner.com/arti­cle/end-of-the-world-gate-timbuktu-destroyed-2012-so-now-what-happens&usg=AL­kJrhgCbrDjsU-5HIjam-hMjznYdIyPYw

Doplňuji:
Zmínila jsem se o legendě, našla jen proroctví, které jsem uvedla. Sorry. Nikdo další nereagoval, takže jsem hledala dál.

Poslední soud nebo-li Soudný den označuje v křesťanství konec světa, kdy se rozhodne na základě našeho chování o tom, jestli se dostaneme do nebe, nebo do pekla.
Poslední soud se netýká jenom křesťanství ale i islámu, kde jsou lidé nazýváni ´´těmi, kteří věří v Poslední soud".
V Koránu se píše:
15 v ten den nezvratná dopadne
16 a nebe se rozpoltí a bude zející toho dne
17 a stát budou andělé na krajích jeho; v ten den osm jich nad sebou ponese trůn Pána tvého.
18 V ten den předvedeni budete a nezůstane u vás skryto nic tajného.
Většinou jde o významnou náboženskou tradici, za kterou je považován soud či rozsudek nad osudy lidských duší vynesený božstvem.
Bývá spojován s myšlenkou Nového světa nebo začátku.
Na konci Soudného dne poslušní lidé ‚ožijí‘ v plném smyslu slova, protože budou dokonalí.
Potom nastane závěrečná zkouška. Satan bude zkoušet lidi, svést je na scestí
Ti ,kdo mu odolají, se stanou podle bible „Spravedlivými, kteří budou vlastnit zemi a budou na ní přebývat navždy.“
Soudný den bude pro celé věrné lidstvo požehnáním.
Armagedon je podle biblické knihy Zjevení míst, kde má dojít k bitvě mezi bohy a anděly proti Satanovi a jeho démonům.
Toto místo je spojované s místem v severním Izraeli v Megido.

Zdroj:
Poslední soud – Střední odborná škola a Gymnázium Na Bojišti

Další odpovědi
Jose1f

Bude o tom přednáška, viz odkaz níže.
Doplňuji:
Ano, stejně jako židé (Armagedon) a křesťané (Soudný den), podobně i muslimové mají svůj Den soudu. Možná to víš, ale jednoduše řečeno, křesťanství vzniklo z židovské víry (Ježíš byl žid) a islám vznikl z křesťanské víry.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&cad=rja&ved­=0CCQQFjAA&ur­l=http%3A%2F%2Fwww­.orient.cas.cz%2Fsd%2Fn­ovinky%2Fhlav­ni-stranka%2Fnew­s_0024.html&e­i=iPhNUOn5Fc3QsgaP­Wg&usg=AFQjCNE1o42mSEW­lGSvdT-pNfe77WsNQZA&sig2=U-VaPy_uy1yq0BdZtG0W­Lg

Stanislav

Já si teda myslím, že ten konec světa je blbost. Něco takového tady bylo myslím už v roce 2000. A co se stalo? Nic.
Doplňuji:
To, že Mayové přestali dělat kalendář si vysvětluju tak, že si mysleli, že je prostě zbytečné dělat kalendář o víc než 500 let dopředu. Oni se této doby stejně nedožili. Ale kdo ví, třeba se v roce 2012 stane něco převratného, třeba nastane nějaký nový věk a třeba zrovna přiletí mimozemšťané.

bolak

Stanislave Stavislave, odpovídáš na něco na co se nikdo neptal. Počkej chvíli tady, já ti přinesu něco za odměnu.

(kde jen jsem nechal tu kovovou důtku)

annas

Jsem naštvaná, vyhledala jsem v anglických zdrojích, napsala odeslala, ale nebyla přihlášená. Musím se pořád přihlašovat, kdykoliv odejdu.
Zkusím znova.

anonym

Zapomenuté přihlášení je jen technický zádrhel, více na pováženou je, že odpověď, jejíž obsah je „nevím, nenašla jsem“, má opět více falešných palců, než jediná věcná od Jose1f, kde uvádí „Den soudu“.
(jen se asi překoukl, neb přednáška už byla v r. 2011).

bolak

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uz-vam-nekdy-ruplo-v-kouli

annas

Jako bys to tušil. Za blbost se platí. 🙂

bolak

Tak to mi teda vysvětli jak je možný že je Dr.Axl vůbec schopnej splácet internet…

anonym

To ještě nevíš, že jej mám zdarma za příspěvky do odborných portálů, na hony vzdálených zdejšímu „bb“? (bolakův balast).
Za blbost platí ti, jež se jí dopouštějí – viz kajícníci výše.

bolak

Čili ty píšeš příspěvky do odbornejch portálů a oni si za to platí internet.

…no vždyť říkám, viz annas ↑

annas

Kdo umí, ten umí …