Mají i zvířata migrény?

Nejlepší odpověď
annas

http://ivcjou­rnal.com/headache-in-animals/

Bolest hlavy u zvířat

Přičiny bolest hlavy u člověka jsou různé. Objevují se i u zvířat, u nich je nejdůležitější bolesti hlavy diagnostikovat a pak léčit. I když absolutní důkaz původu bolesti neexistuje.

Lékař uvádí, že téměř před 20 lety, během své veterinární chiropraxe a školení s AVCA (American Veterinární Chiropractic Association), si uvědomil, že i zvířata může bolet hlava.

Proto začal pozorovat chování zvířat a zjišťovat případné rozdíly a stanovit tak určité příznaky, které se mohly objevit i u jiných zvířat. Vyhodnotil je a začal bolest úspěšně léčit.

Některé symptomy
Hyperaktivní chování nebo averze na dotek hlavy nebo krku
Defenzivní chování při přibližování se k němu
Hyperaktivita (u koní – okusování „ohrady“, neklid, , u psů pobíhání v ohradě nebo na dvoře atd.

PŘÍČINY bolesti hlavy mohou být často podobné jako u lidí, někdy není možné konkretizovat, ale hodně napomůže pozorování a srovnávání. Jsou u různých druhů zvířat často ojedinělé. .

Mohou to být např. problémy se zuby:, špatné krmení, škubání za obojek, nadměrná fyzická aktivita, ztráta partnera, vítr, vlhkost, onemocnění atd.

Důležité je, že se dají léčit různými způsoby.