Zlatý

Mají i rostliny tzv. šestý smysl? Dovedou vnímat jistou skutečnost či "upozorňovat" na neštěstí?

Nebo jde jen výmysly?
Doplňuji:
Zkušenost mé známé. Měla fíkus, nerostl. Listy mu vyrazily až tehdy, když otěhotněla - poprvé tomu nevěnovala pozornost, ale když se to stalo při druhém, třetím i čtvrtém těhotenství (mezi nimi fíkus opět stagnoval), uvědomila si, že je něco mezi nebem a zemí.

Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Rostliny mezi sebou běžně komunikují vylučováním chemických látek, upozorňují tak okolní rostliny např. na nebezpečí - třeba okus zvěří, hmyzu ap.
Na základě tohoto signálu začnou rostliny v oklí vytvářet ve svých tkáních "jed"
Jisté skutečnosti tedy dokáží vnímat i dále předávat dalším rostlinám.
Studium

Doplňuji:
Více např. zde
http://www.velkaepocha.sk/…

Další odpovědi:

Zlatý

Asi jak na co. Věřila bych, že rostlina může "varovat" třeba před těžkou nemocí někoho z domácnosti - nemocný člověk může něco "vyzařovat" nebo nějak specificky voní, což můžou možná rostliny vnímat. Podobně by mohly teoreticky vnímat třeba i blížící se zemětřesení - podle vibrací země, které my nevnímáme. Docela bych tomu i věřila, ale jsou to jenom moje domněnky, nic ověřeného...
Doplňuji:
Tak zkušenosti Vaší známé bych se vůbec nedivila. Těhotná žena najednou kypí hormonama, které z ní jsou určitě "cítit"... a kytičce holt zavoněly :o) Krásnej případ :o)))

Zlatý

nevím zda upozorňují na neštěstí, ale moje tedy, ty kterým se třeba nedaří a dám jim poslední šanci...vynesu je do chodby a řeknu jim....dělejte co umíte -máte poslední šanci-vždy se nějak dají dohromady a kvetou nebo prostě rostou jak divé,aby se mohly zpět vrátit

Zlatý

Souhlas s hanulkou11,já někdy použiji,se slovy,>když se vám to nelíbí,tak uvidíme<,nůžky,sestříhám je,a většinou to funguje.Rostou,jak "nové". :))

To , co dela Hanulka s rostlinami , delam ja , ale s necim - nekym jinym. !! :-)) -iv-

Pokročilý

to já nevím ale moje babička má fialku těsně u radia a pořád kvete a roste zatímco ty dál od rádia jsou strašně malé a stejně staré a skoro nekvetou

Pokročilý

to mě připomíná jak jsem šel skátit smrk,začal po mě házet šišky a pak mě mlátil haluzama,tak tak jsem se motorovou pilou ubráníl

Bronzový

olda12 - já bych už musel být stokrát po smrti,kácení mě živí.Je fakt,že už mě strom párkrát vyfackoval.
Jinak tomu věřím,věřím že rostliny cítí,reagují na člověka a atmosféru v místnosti kde žijí s lidmi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.