bolak

Mají hluší lidé taky nějaké označení, aby člověk poznal že jsou hluší?

Třeba slepci mají černý brejle na očích, neměli by tedy hluší lidé nosit černý brejle na uších nebo tak něco?

Nejlepší odpověď
I_hate

Mají označení, třeba na autech.

http://www.dopravni-znaceni.eu/znac­ka/Označení-vozidla-řízeného-osobou-sluchově-postiženou/O02/

Zdroj: http://www.dopravni-znaceni.eu/znac­ky/specialni-oznaceni-vozidel/

Další odpovědi
Drap

Hluší označení nemají, stejně jako nemají bezzubí a nebo ti s plochou nohou.

zjentek

pacienty povinně neznačíme, zeman také neběhá po praze s flaškou bechera s popruhama místo báglu ..no ale kdyby trpěli samomluvou, lehce by se to na veřejnosti poznalo ,)

Bedy

Za prvé Zeman už 7 let Becherovku nepije, ale pije slivovici. A to je rozdíl.
Za druhé, černé brýle nemusí být nutně znakem, že je člověk slepý.
Za třetí lidé duševně choří také nejsou na veřejnosti zvlášť označeni.

anonym

nemaj tam černý brejle, ale naslouchátka, pokud ještě aspoň trochu slyší