Sea

Mají exekutoři právo?

Co se může stát, chodí-li na jistou adresu výzva k vyzvednutí zásilky-úředního psaní od exekutorů na jméno osoby, která na té adrese nebydlí a nemá s majitelem adresy nic společného? Psaní je do vlastních rukou, takže si nikdo z té adresy nesmí zásilku vyzvednout. Evidentně se jedná o omyl, ale exekutoři ani na e-maily neodpovídají. Mají vůbec právo provést exekuci?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bohužel jo. Exektur může byt otevřít i násilím a i BEZ asistence policie.

Další odpovědi
hornik.

Tak vidíte. Když ani exekutorská nezná adresy dlužníků, jak je může znát stát. Vypišme sčítací listy. A k vaší otázce, je sporné jestli může taková soukromá firma vlézt někomu do bytu. V tomhle je potřeba udělat navždy ordnung.