Mají ekologové nějaké výhrady proti znečišťování ovzduší spalováním dřeva při uzení?

Hele, cochee, neboj. Já mám kamaráda ekologa tady na stránkách a ten mě nebonzne, ten to nemá v povaze. Ten by raději prodal matku, než mne nahlásil výše.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Spíš než ekologům by to mohlo vadit militantním veganům.

Další odpovědi
cochee

Ekologové mají výhrady v podstatě k čemukoliv, toto je zatím asi nenapadlo a ty sis teď zakoledoval o „za uši“ – protože jsi je navedl, teď to jistě brzy zakážou 😁

Agneta

Zásadně je to tak, že spalování dřeva platí jako ekologické. Škodlivé je jen spalování fosilních paliv, neboť to vytváří nerovnováhu v CO2-bilanci.

Emefej

Neboj, pokud budou mít výhrady, dají se kusem uzeného uplatit.

anonym

Spalování dřeva na uzení nijak neohrožuje živ.prostředí,pokud je postupováno při uzení správně.
Co by pak měli říkat ti,co to dřevo ještě hází do kotle?
Není to stejné?
. Dnes je zakázáno používat k uzení piliny a dřevnou moučku, které by mohly obsahovat jedovaté látky a mohly by být zdraví škodlivé.

Nejvíce se k uzení používají štěpky nebo piliny z bukového dřeva.

Abychom získali tmavší barvu produktu, přidávají se k dubovým štěpkům a pilinám štěpky z olše.

Např. při uzení vestfálské šunky se použijí dubové štěpky, borovicové dřevo při uzení švarcvaldské šunky. Tím získají oba produkty nesrovnatelnou chuť. Za tu jsou zodpovědné různé složky, které během uzení vniknou do udícího produktu – cca 500 druhů je z toho identifikováno a všechny nejsou žádoucí.

K nežádoucím složkám patří rakovinotvorný benzpyren, který patří k polycyklickým aromatickým uhlovodíkům (PAK) . O podílu žádaných a nežádoucích spojení v kouři rozhoduje množství kyslíku ve vzduchu, vlhkost dřeva, použitý druh dřeva a teplota během uzení.
http://web.or­s.cz/index.php?ac­tion=article&id=13570

anonym

Jugare, já se neptám na samotné uzení, ty antitalente, a když už, proč si odporuješ v odpovědi?

anonym

Ničím si neodporuji,udit umím a vím jaké dřevo se má k uzení používat.
Žádný ekologický problém v tom nevidím.
Jsi ouplně mimo,ale s tvým věkem se to dá chápat.

anonym

… Dnes je zakázáno používat k uzení piliny
…Nejvíce se k uzení používají štěpky nebo piliny
Ty jo. Nenadýchal ses dýmu?

anonym

Já jsem taky ekolog,ale kamarád teda ne.

anonym

Co to meleš za debiloviny, copak píšu o tobě?

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Angloameric­k%C3%A1_m%C4%9Brn%C3%A1_­soustava

anonym

Na co mi je ta kravina, na kterou jsi vložil odkaz. Ty už jsi tak vytočený, že nevíš co dělat!

briketka10

Proč je tu odkaz na Polní jednotky míry?

anonym

Briketko, to víš, už mu hrabe.