Mají éčka v potravinách vliv na životní prostředí?

=============­====================
Je zajímavé, že všichni se shodujete, že jsou éčka málo škodlivá, ale nadáváte, že jsou obsažená v potravinách! Tak jak to vůbec je?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Velká řada éček jsou látky běžně se vyskytující v přírodě. Na životní prostředí má větší dopad jejich těžba, přeprava a rafinace, než jejich přítomnost v potravinách. Skutečně škodlivých éček je jenom několik.

Další odpovědi
gecco

Určitě…
😉
Třeba košenila se vyrábí z červce nopálového (takový ´brouček´) a používá se už od starověku (nikoli jako jediné „éčko“ má tak dlouhou historii)…
😉
Kukni – http://www.zdra­vapotravina.cz/sez­nam-ecek
_____________­________________________­_______
Na to, že jsou v potravinách „nedávám“ proto, že jsou tam jako náhražky…
😉
Resp. – já na ně až tak moc nenadávám, ale jako staromilec raději vyhledávám potraviny vyráběné klasickým způsobem – než něco dochuceného a dobarveného – aby to tak jen působilo…
😉

Kepler

Určitě ne, používá se jich miliprdové množství, navíc podstatná část je přírodního, nebo identicky syntetického původu. Myslím, že kdybyby se éčka nepoužívala, měli bychom tisíce tun zkažených potravin navíc, stovky lidí otrávených botulotoxinem a já nevím co ještě. To už by na životní prostředí vliv mělo.

zjentek

Jistě. Po plošném užívání toxických éček lidstvem a jeho následném vyhubení, se životnímu prostředí záhy uleví.

Kepler

Myslím. že by sis měl ujasnit pojem „vliv na na životní prostředí“ Bodka, tóčka, point, finito!

anonym

Kapišto, ale co exkrementy z požitých éček? Mají vliv na ŽP?

Lamalam

Ano, exkrementy mohou být problém. Např. pokud zbaštíš potravinu s vysokým obsahem E175 hádej co z tebe vyjde?

anonym

Letadlo 🙂

anonym

www.google.cz/se­arch?q=E175&tb­m=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwj-poGm-vfKAhUrjXIKHcdiD­FgQsAQIJA&biw=1680&­bih=892

Lamalam

Letadlo? Tak v tom případě ti přeju příjemné kakání.

anonym

Kdo by taky jedl zlato, že jo.

Lamalam

Tys nikdy nepil zlatý Bols?

anonym

Ale jo, sice vodku se zlatými vločkami, ale nekoukal jsem do WC.

anonym

www.smaczajama­.pl/sklep/pl/p/Wod­ka-Smirnoff-Gold-0,7l/5397