England1522

Mají češi s německým původem větší nárok na německý pas a odškodnění?

Doplňuji:
myslím Benešovy dekrety.

Nejlepší odpověď
Agneta

Odškodnění čeho?
Doplňuji:
Vsadím se, že nevíš, co to je(„Benešovy dekrety“):DDD

Další odpovědi
dudu

Proč by měl Čech uplatňovat nárok na německý pas?
Doplňuji:
Majetek zabavený sudetským němcům byl součástí reparací Německa za válečné škody. A nejsi ty původem Řek?

gecco

K Doplnění:

A tím …„myslím Benešovy dekrety.“… – myslíš co???

anonym

Mají možnost získat německé občanství, ale musí být podloženo, že se rodiče, (prarodiče) narodili na německém území, ale nárok na německý pas nemají. V devadesátých letech minulého století tak mnoho Čechů , Moravanů a hlavně Slezanů měli možnost získat německé občanství a tím se i přestěhovat do tehdy západního Německa. Co se týče odškodnění, máš na mysli určitě odškodnění lidem, kteří byli nuceně nasazeni po dobu II. sv. války v Raichu. Myslím, že ta doba o žádost už byla uzavřena.
Doplňuji:
Pokud vlastníš Stambuch, máš větší naději na získání občanství, ale ne možnost na prolomení Benešových dekretů.
http://images­.delcampe.com/im­g_large/aucti­on/000/078/014/741_003­.jpg

Agneta

gecco >>> England1522 je náš známý myslitel:DDD

gecco

;-D